lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

10.03.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

POBIŁ MAŁOLETNIEGO UDERZAJĄC GO OBUCHEM SIEKIERY ORAZ SKÓRZANYM PASKIEM – PROKURATOR ZŁOŻYŁ WNIOSEK O ARESZT

Krosno Odrzańskie.  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 38-letniego mężczyzny, który w okresie od marca 2013 r. do 5 marca 2014 r., znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną oraz małoletnimi dziećmi w wieku: 15 i 14 lat. 

WIĘCEJ

05.03.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ZNĘCAŁ SIĘ NAD SIOSTRĄ, GROZIŁ JEJ ZABÓJSTWEM

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie, który w okresie od lutego 2013 r. do 29 września 2013 r. w Lubsku, znajdując się w stanie nietrzeźwości znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją siostrą poprzez: szarpanie jej za ubrania, popychanie, wszczynanie awantur, wyzywanie jej słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe oraz grożenie zabójstwem.

WIĘCEJ

27.02.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

WULGARYZMAMI ZNIEWAŻAŁ POKRZYWDZONĄ I GROZIŁ JEJ POZBAWIENIEM ŻYCIA

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 17 sierpnia 2012 roku do dnia 20 października 2013 roku w jednej z podzielonogórskich miejscowości, znęcał się psychicznie nad pokrzywdzoną  poprzez wszczynanie awantur i kłótni pod wpływem alkoholu, podczas których wyzywał ją słowami ogólnie przyjętymi za wulgarne i obelżywe, groził pozbawieniem życia.

WIĘCEJ

12.02.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ I BRAĆMI

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie, który w okresie od 01 czerwca 2013 r. do 20 września 2013 r. w Żarach, będąc w stanie nietrzeźwości znęcał się psychicznie nad matką. Oskarżony wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, kierował wobec niej groźby karalne, groził pozbawieniem życia i zdrowia członków rodziny. Nadto mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad braćmi, w ten sposób, że naruszał ich nietykalność cielesną poprzez szarpanie oraz groził pozbawieniem życia.

WIĘCEJ

10.02.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

NA WYROK ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD RODZICAMI I SIOSTRĄ POCZEKA W ARESZCIE

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie, który w okresie od marca 2013 r. do listopada 2013 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe, w czasie których wyzywał pokrzywdzoną słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, poniżał, niepokoił, a także naruszał jej nietykalność cielesną poprzez popychanie. Mężczyzna działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

WIĘCEJ

31.01.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ZA ZNĘCANIE SIĘ GROZI MU NAWET DO 5 LAT WIĘZIENIA

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu mężczyźnie, który w okresie od 2012 r. do 28 września 2013 r. w Żarach, znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną, w ten sposób, iż będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, krytykował jej zachowanie, poniżał oraz wielokrotnie naruszał jej nietykalność cielesną uderzając rękoma i kopiąc po całym ciele, dusił oraz ciągnął za włosy.

WIĘCEJ

28.01.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

12-LETNIA GEHENNA. 49-LATEK RZUCAŁ W ŻONĘ RÓŻNYMI PRZEDMIOTAMI, BIŁ, DUSIŁ I NĘKAŁ

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia  przeciwko  49-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od stycznia 2001 roku do 26 listopada 2013 roku w jednej z podzielonogórskich  miejscowości,  znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną, w ten sposób, że wszczynał awantury, podczas których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, popychał, groził pozbawieniem życia, uderzał otwartą dłonią w głowę, kopał po nogach, szturchał, szczypał, dusił, rzucał w pokrzywdzoną różnymi przedmiotami, niszczył jej rzeczy osobiste, nękał i poniżał.

WIĘCEJ

27.01.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ODPOWIE PRZED SĄDEM ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD ŻONĄ

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia do października 2013 r., znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną, w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości wyzywał pokrzywdzoną, groził pozbawieniem życia i zdemolowaniem mieszkania, poniżał, krytykował, niszczył rzeczy w mieszkaniu, popychał oraz szarpał ją za ubranie.

WIĘCEJ

24.01.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

37-LATEK ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ: WYZYWAŁ JĄ, PONIŻAŁ, GROZIŁ POBICIEM

Zielona Góra . Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od września 2011 roku do 31 sierpnia 2013 roku w Zielonej Górze, znęcał się psychicznie nad matką, w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał ją słowami wulgarnymi, poniżał, groził pobiciem, przy czym groźby te wzbudziły u pokrzywdzonej uzasadniona obawę spełnienia

WIĘCEJ

22.01.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

19-LATKA PRZEZ DWA LATA ZNĘCAŁA SIĘ PSYCHICZNIE NAD RODZINĄ

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniej kobiecie, która w okresie od grudnia 2011 do 28 października 2013 r. w Żarach znęcała się psychicznie nad matką, ojcem oraz małoletnim bratem w trakcie wszczynanych awantur domowych, podczas których wyzywała pokrzywdzonych słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne. W sierpniu 2013 r. groziła matce pozbawieniem życia poprzez jej otrucie. Groźba ta wzbudziła w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę, że zostanie spełniona.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x