lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

NA WYROK ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD RODZICAMI I SIOSTRĄ POCZEKA W ARESZCIE

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

10.02.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie, który w okresie od marca 2013 r. do listopada 2013 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe, w czasie których wyzywał pokrzywdzoną słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, poniżał, niepokoił, a także naruszał jej nietykalność cielesną poprzez popychanie. Mężczyzna działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

W toku przeprowadzonego postępowania ustalono, że oskarżony od stycznia 2013 r., kiedy to opuścił zakład karny, zamieszkuje w domu wspólnie z rodzicami oraz siostrami.
Od marca 2013 r. mężczyzna zaczął nadużywać alkoholu i będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe, w czasie których znęcał się nad matką. W dniu 21 listopada 2013 r. oskarżony w trakcie jednej z awantur znęcał się nad ojcem uderzając go pięścią w twarz i kopiąc po całym ciele. Tego samego dnia zniszczył drzwi do łazienki.

Mężczyzna znęcał się również nad siostrą w ten sposób, że wyzywał ją słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, poniżał i niepokoił.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.
Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec oskarżonego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 7 lat i 6 miesięcy./AP

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x