lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

ODPOWIE PRZED SĄDEM ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD ŻONĄ

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

27.01.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia do października 2013 r., znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną, w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości wyzywał pokrzywdzoną, groził pozbawieniem życia i zdemolowaniem mieszkania, poniżał, krytykował, niszczył rzeczy w mieszkaniu, popychał oraz szarpał ją za ubranie.

W Prokuraturze Rejonowej w Żarach w 2013 r. zarejestrowano 271 spraw, których przedmiotem były przestępstwa z art. 207 par. 1 kk (znęcanie się psychiczne i fizyczne).
Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat./AP

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x