lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

14.10.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

GROZIŁ ŻONIE ZGWAŁCENIEM, WYGANIAŁ JĄ Z DOMU, STRASZYŁ PRZY UŻYCIU NOŻA

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47 - letniemu mężczyźnie.
Oskarżony w okresie od kwietnia 2014r do 10 czerwca 2014r w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną  w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których znieważał ją  obelżywymi słowami, groził pozbawieniem życia i zgwałceniem, groził przy użyciu noża , nękał, popychał, szarpał i wyganiał z domu.

WIĘCEJ

03.10.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

RZUCAŁ ŻONĄ O ZIEMIĘ, UDERZAŁ W JEJ GŁOWĘ TELEFONEM, DUSIŁ I PONIŻAŁ

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  41-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2010 roku do 01 czerwca 2014 roku w Zielonej Górze, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną, w ten sposób, iż będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, groził pozbawieniem życia, wyganiał z mieszkania, szarpał za ubranie, popychał, a następnie uderzał nią o ścianę, wywracał na ziemię, dusił, bil otwartą dłonią i uderzał telefonem po twarzy.

WIĘCEJ

19.09.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

20-LATEK ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ, POPYCHAŁ, KOPAŁ, RZUCAŁ W NIĄ PRZEDMIOTAMI

Zielona Góra . Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od stycznia 2014 r. do 27 kwietnia 2014 r. w Zielonej Górze, znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką, w ten sposób, że wyzywał ją słowami wulgarnymi, popychał, kopał, uciskał szyję, rzucał w jej kierunku różnymi przedmiotami oraz groził pozbawieniem życia i zdrowia, przy czym groźby te wzbudziły u pokrzywdzonej obawę spełnienia.

WIĘCEJ

17.09.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

BIŁ MATKĘ PO PLECACH, PO GŁOWIE, UDERZAŁ W TWARZ I PONIŻAŁ

Krosno Odrzańskie . Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w bliżej nieustalonym okresie od jesieni 2012 roku do 8 stycznia 2014 roku w jednej z podżarskich miejscowości, znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką w ten sposób, że wszczynał awantury domowe, wyzywał ją słowami wulgarnymi, poniżał, popychał, szarpał, bił po plecach i głowie, uderzał w twarz, szarpał za włosy, groził wyrzuceniem z domu i uszkodzeniem ciała.

WIĘCEJ

12.09.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

60-LATEK SZARPAŁ, DUSIŁ, BIŁ PO GŁOWIE SWOJĄ ŻONĘ

Zielona Góra . Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca 2013 r. do 01.07.2014 r. znęcał się psychiczne i fizyczne w Zielonej Górze nad żoną w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne, szarpał, dusił, uderzał po głowie, a także groził pozbawieniem życia, przy czym groźba ta wzbudzała w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę że zostanie spełniona. 

WIĘCEJ

09.09.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ – PONIŻAŁ JĄ PRZY DZIECIACH

Żary . Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 06 marca 2014 r. do 01 kwietnia 2014 r. znęcał się psychicznie nad swoją żoną w ten sposób, że wywoływał awantury, poniżał ją w obecności nieletnich dzieci, wyzywał przy użyciu słów powszechnie uznawanych za obelżywe. 
Mężczyzna działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. 

WIĘCEJ

05.09.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Recydywista odpowie przed sądem za znęcanie się nad żoną

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 62 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 25 lutego  do 02 czerwca 2014 r. w Świebodzinie znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, będąc pod wpływem alkoholu naruszał jej nietykalność cielesną, szarpał ją, popychał, zadawał uderzenia w głowę, znieważał słowami uznawanymi za obelżywe i wulgarne oraz groził pozbawieniem życia. Oskarżony działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

WIĘCEJ

03.09.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Podczas awantur groził żonie, pluł na nią oraz uderzał pięścią w twarz

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 letniemu mężczyźnie, który w okresie od lipca 2012 r. do 08 stycznia 2014 r. w Świebodzinie znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury podczas których wyzywał żonę słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, a w okresie od stycznia do sierpnia 2014 r. podczas awantur groził jej pobiciem, pluł na nią oraz uderzał ją pięścią w twarz.

WIĘCEJ

03.09.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Spotkanie Marszałek Województwa Lubuskiego z Prokuratorem Okręgowym w Zielonej Górze

Zielona Góra . 28 sierpnia 2014 roku odbyło się spotkanie Marszałek Województwa Lubuskiego - Elżbiety Polak z Prokuratorem Okręgowym w Zielonej Górze dr Alfredem Staszakiem. Przedmiotem spotkania było określenie przyszłości realizowanego programu "Lubuska Niebieska Tarcza", którego myślą przewodnią jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie i pomoc jej ofiarom. 

WIĘCEJ

02.09.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Matka oskarżona o znęcanie się nad córką. Biła ją po twarzy, kopała w brzuch

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55-letjniej kobiecie. Oskarżona w okresie od stycznia 2014 r. do 11 lipca 2014 r. w Zielonej Górze, znęcała się psychicznie i fizycznie nad córką. Kobieta wyzywała ją słowami wulgarnymi, biła ręką po twarzy, ciągnęła za włosy, kopała w brzuch, a także groziła pozbawieniem życia, przy czym groźby te wzbudziły w pokrzywdzonej realną obawę ich spełnienia. 

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x