lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

31.10.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

PRZEZ 17 LAT ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ, W PÓŹNIEJSZYM CZASIE TAKŻE NAD SYNEM I CÓRKĄ

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od marca 1997 roku do 12 lipca 2014 w podzielonogórskiej miejscowości znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną w ten sposób, iż będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, demolował mieszkanie rzucając różnymi przedmiotami, szarpał za ręce i ubranie, popychał, uderzył ręką w plecy, groził pozbawieniem życia oraz uszkodzeniem ciała, groził spaleniem domu, wyganiał z domu, uniemożliwiał spoczynek nocny.

WIĘCEJ

27.10.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

MATKA TARGNĘŁA SIĘ NA ŻYCIE BO SYN SIĘ NAD NIĄ ZNĘCAŁ I OBARCZAŁ ZA UTRACONĄ MIŁOŚĆ

Zielona Góra . Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od marca 2014 roku do 6 lipca 2014 roku w podzielonogórskiej miejscowości, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką, w ten sposób, że wszczynał awantury, w trakcie których ubliżał jej słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, zakłócał spoczynek nocny przez odtwarzanie głośnej muzyki, groził pozbawieniem życia, bił pokrzywdzoną otwartą i zamkniętą dłonią po głowie, w następstwie czego pokrzywdzona w czerwcu 2014 roku targnęła się na swoje życie zażywając tabletki relanium i antybiotyki. O sprawie pisaliśmy w lipcu 2014 r., gdy prokurator skierował wobec podejrzanego do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. 

WIĘCEJ

22.10.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

SZARPAŁ ŻONĘ, DUSIŁ JĄ TRZYMAJĄC ZA SZYJĘ, WYKRĘCAŁ JEJ RĘCE

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie, który w okresie od lutego 2014 r. do 30 sierpnia 2014 r. w jednej z miejscowości koło Świebodzina, będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których znęcał się nad żoną, w ten sposób, że szarpał pokrzywdzoną za ubrania, popychał ją, dusił, używał wobec niej słów obelżywych, oraz groził jej pozbawieniem życia. W dniu 16 sierpnia 2014 r. wykręcając ręce pokrzywdzonej i szarpiąc ją spowodował u niej obrażenia ciała w postaci siniaka na podudziu i powierzchownych zadrapań na podudziu i rękach.

WIĘCEJ

20.10.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

PROKURATOR ANDRZEJ STEFANOWSKI WYRÓŻNIONY ODZNAKĄ HONOROWĄ ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Zielona Góra . W dniu 16 października 2014 roku w Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze odbyła się zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci uroczystość z okazji 95-letniej działalności tej organizacji. Podczas spotkania przyznano odznaczenia za zasługi dla województwa lubuskiego. Wśród wyróżnionych, w związku z działalnością na rzecz dzieci, znalazł się Naczelnik Wydziału V Śledczego Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze - Andrzej Stefanowski, jednocześnie wiceprezes lubuskiego oddziału Towarzystwa.

WIĘCEJ

20.10.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ, UDERZAŁ JĄ RĘKĄ W TWARZ, POPYCHAŁ, GROZIŁ USZKODZENIEM CIAŁA

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 06 czerwca 2013 r. do 14 lipca 2014 r. w Żarach znęcał sie fizycznie i psychicznie nad swoją matką w ten sposób, że wyzywał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, zakłócał jej spoczynek nocny, a nadto wielokrotnie znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczynał bez powodu awantury domowe w trakcie których uderzał pokrzywdzoną ręką w twarz, popychał, szarpał za ubranie i włosy, groził uszkodzeniem ciała, wymuszał wydanie pieniędzy na alkohol oraz niszczył przedmioty użytku domowego.

WIĘCEJ

17.10.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

SYN POŁAMAŁ OJCU ŻEBRA

Krosno Odrzańskie.  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. 
Oskarżony w  okresie  od  bliżej  nieustalonego  dnia  2009  roku  do  11  lipca  2014  roku  w jednej z podkrośnieńskich miejscowości,  znęcał  się  psychicznie  i  fizycznie nad  swoim  ojcem  w  ten  sposób,  że  wszczynał  awantury  domowe, podczas  których  wyzywał  go  słowami  powszechnie  uznawanymi  za  wulgarne  i obraźliwe,  szarpał,  popychał, podduszał.

WIĘCEJ

16.10.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

KOPNĄŁ KOBIETĘ W PLECY A JEJ CÓRKĘ BIŁ PASEM PO CAŁYM CIELE

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu mężczyźnie, który w okresie od lutego do 15 maja 2014 r. w jednej z miejscowości koło Żar znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną oraz jej małoletnią córką w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi i obraźliwymi, zmuszał do przebywania w jego obecności, szarpał za ubranie, oraz kopnął ją w plecy i w jednym przypadku  dusił ją trzymając za szyję. Nadto oskarżonemu zarzucono, że stosował przemoc fizyczną wobec małoletniej córki pokrzywdzonej  bijąc ją pasem po całym ciele.

WIĘCEJ

15.10.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

RECYDYWISTA RZUCAŁ W ŻONĘ KAMIENIAMI I UDERZAŁ JĄ MIOTŁĄ

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  66-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od października 2012 roku do 10 lipca 2014 roku w jednej z podzielonogórskich miejscowości, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność rozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną poprzez wszczynanie awantur, wyzywania słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, krytykowanie, grożenie uszkodzeniem ciała oraz pozbawieniem życia, popychanie, niszczenie mienia w postaci sprzętu gospodarstwa domowego, uderzanie miotłą, rzucanie kamieniami, zakłócanie spoczynku nocnego.

WIĘCEJ

14.10.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

TYDZIEŃ MEDIACJI OD 13 DO 18 PAŹDZIERNIKA 2014 R

Zielona Góra. W dniach od 13 października 2014 roku do 18 października 2014 roku Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze po raz kolejny zorganizuje w okręgu zielonogórskim  "Tydzień Mediacji". W tym roku akcja ta będzie przebiegała pod hasłem "Masz prawo do mediacji". Koordynacją działań w ramach obchodów zajmować się będzie Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

WIĘCEJ

14.10.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

UDERZAŁ GŁOWĄ KOBIETY O DRZWI CHCĄC ZMUSIĆ JĄ ABY NIE DZWONIŁA NA POLICJĘ

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie, który w okresie od grudnia 2008 r. do 19 lipca 2014 r. w Żarach znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości wielokrotnie wszczynał awantury w trakcie, których wielokrotnie bił pokrzywdzoną pięściami i kopał po całym ciele powodując wielokrotnie zasinienia ciała, wyzywał ją słowami obelżywymi, zmuszał do odbywania stosunków płciowych, poniżał, zakłócał wypoczynek oraz groził pozbawieniem życia.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x