lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

08.05.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Recydywista głową szczeniaka uderzał o futrynę drzwi, konkubinie groził otruciem i użyciem tasaka

 Nowa Sól.  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od grudnia 2012 r. do 7 stycznia 2014 r. w jednej z podnowosolskich miejscowości , znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną. Oskarżony wielokrotnie z znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami powszechnie uznanymi za obelżywe naruszając jej godność osobistą, wielokrotnie groził pozbawieniem życia poprzez dekapitację, także z użyciem tasaka oraz otrucie wzbudzając w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę spełnienia gróźb. 

WIĘCEJ

02.05.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

CÓRKA ZNĘCAŁA SIĘ NAD OJCEM – UDERZYŁA GO W OKO KIJEM OD MOPA POWODUJĄC CIĘŻKI USZCZERBEK NA ZDROWIU

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniej kobiecie, która w okresie od 2011 r. do 24 października 2013 r. w Zielonej Górze, znęcała się psychicznie i fizycznie nad swoim ojcem. W opisanym okresie czasu będąc pod wpływem alkoholu wszczynała awantury, podczas których wyzywała go słowami wulgarnymi, poniżała, obrażała, popychała, szarpała, uderzała różnymi przedmiotami po głowie. Ustalono również, że 10 września 2013 r. uderzając pokrzywdzonego kijem od mopa w prawe oko spowodowała u niego obrażenia w postaci krwiaków powiek obu oczu, krwiaka gałki ocznej z pęknięciem i następową ślepotą prawego oka, które to obrażenia spowodowały ciężki uszczerbek na zdrowiu.

WIĘCEJ

30.04.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ODPOWIE ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD MATKĄ, GROŹBY ORAZ NARUSZENIE NIETYKALNOŚCI CIELESNEJ FUNKCJONARIUSZA PUBLICZNEGO

Żagań . Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia do 25 lutego 2014 roku, w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego, znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką, poprzez wszczynanie w stanie nietrzeźwości awantur domowych, wyzywanie pokrzywdzonej słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obraźliwe, szarpanie, popychanie, grożenie pozbawieniem życia i pobiciem oraz niszczenie wyposażenia mieszkania. 

WIĘCEJ

29.04.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ARESZT DLA 32-LETNIEGO RECYDYWISTY ZNĘCAJĄCEGO SIĘ NAD KONKUBINĄ

Krosno Odrzańskie.  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 32-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że znęcał się fizycznie i psychicznie nad 26-letnią konkubiną, w okresie od stycznia do dnia 23 kwietnia 2014 roku. 

WIĘCEJ

24.04.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

GROŻĄC BYŁEJ ŻONIE PRZYSTAWIAŁ JEJ NÓŻ DO SZYI I TWARZY

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55 letniemu mężczyźnie, który w okresie od listopada 2013 r. do 07 marca 2014 r. w Żarach znęcał się fizycznie i psychicznie nad byłą żona w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury podczas których wyzywał słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, naruszał nietykalność cielesną poprzez szarpanie, wykręcanie rąk oraz groził pozbawieniem życia przykładając nóż kuchenny do szyi i twarzy pokrzywdzonej.

WIĘCEJ

16.04.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

TYMCZASOWE ARESZTY DLA OPRAWCÓW DOMOWYCH - ZIELONOGÓRSKA PROKURATURA WALCZY Z PRZEMOCĄ DOMOWĄ

Zielona Góra . Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnim czasie do sądu 2 wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec osób podejrzanych o znęcanie się nad najbliższymi. Pierwsza z nich - 35-letni mieszkaniec Zielonej Góry - podejrzany jest o to, że w okresie od 18 listopada 2013 roku do 7 kwietnia 2014 roku w Zielonej Górze, znęcał się psychicznie nad swoim ojcem wszczynając w stanie po spożyciu alkoholu awantury i kłótnie, podczas których znieważał pokrzywdzonego słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, opluwał, uniemożliwiał spoczynek nocny, niszczył sprzęty gospodarstwa domowego, a ponadto używał gróźb pozbawienia życia, które to groźby wzbudzały w zagrożonym uzasadnioną obawę ich spełnienia. 

WIĘCEJ

03.04.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

63-LETNI OJCIEC GROZIŁ CÓRCE SPALENIEM DOMU, SZARPAŁ JĄ ZA UBRANIE I WIELOKROTNIE ZNIEWAŻAŁ

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2008 roku do 06 lutego 2014 roku w podzielonogórskiej miejscowości , znajdując się pod wpływem alkoholu znęcał się psychicznie i fizycznie nad córką poprzez wszczynanie awantur, w trakcie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za wulgarne, szarpał za ubranie, wielokrotnie groził spaleniem domu, ograniczał dostęp do mediów.

WIĘCEJ

31.03.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

POZOSTAJĄCY NA UTRZYMANIU ŻONY MĄŻ ZNĘCAŁ SIĘ NAD NIĄ BIŁ JĄ, DUSIŁ I GROZIŁ

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od maja 2012 r. do 3 listopada 2013 r. w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że wyzywał ją słowami wulgarnymi, szarpał, popychał, uderzał ręką po twarzy, dusił za szyję, a także groził pozbawieniem życia, przy czym groźby te wzbudziły w pokrzywdzonej obawę spełnienia.

WIĘCEJ

28.03.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

53-LATEK ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ I CÓRKĄ - ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

 Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2009 roku do 29 września 2013 roku w Zielonej Górze, znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną poprzez wszczynanie awantur i kłótni pod wpływem alkoholu, podczas których wyzywał ją słowami ogólnie przyjętymi za wulgarne i obelżywe, krytykował, poniżał, uniemożliwiał spoczynek nocny, szturchał barkiem.

WIĘCEJ

17.03.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

3 MIESIĄCE ARESZTU DLA MĘŻCZYZNY, KTÓRY ZNĘCAŁ SIĘ NAD SIOSTRĄ I MATKĄ

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47 letniemu mężczyźnie, który w okresie od lipca 2012 r. do 29 listopada 2013 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją siostrą oraz matką w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe podczas których szarpał pokrzywdzone, popychał, używał wobec nich słów obelżywych, uderzał ręką w tył głowy matki. 

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x