lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

18.08.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

SZARPAŁ, POPYCHAŁ, DUSIŁ, KOPAŁ PO CAŁYM CIELE - 35-LATEK ODPOWIE ZA ZNĘCANIE SIĘ

Nowa Sól.  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony, w okresie czasu od października października 2013 r do 13 maja 2014r. w Nowej Soli, znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną, w ten sposób, że systematycznie wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe - naruszającymi jej godność osobistą oraz naruszał jej nietykalność cielesną poprzez szarpanie, popychanie, wykręcanie rąk, duszenie i uderzanie rękoma oraz kopanie po ciele.

WIĘCEJ

12.08.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

38-LATEK ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZICAMI, GROZIŁ IM SPALENIEM DOMU

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że okresie w okresie od 17 kwietnia 2013r. do 5 marca 2014 r.,  w jednej z podzielonogórskich miejscowości znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodzicami. Oskarżony będąc najczęściej pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał rodziców słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, poniżał ich,  groził pozbawieniem życia oraz spaleniem domu, uniemożliwiał im spoczynek nocny, popychał i szarpał. Sprawca swojego czynu dopuścił się w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

WIĘCEJ

22.07.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

MATKA PRÓBOWAŁA TARGNĄĆ SIĘ NA SWOJE ŻYCIE BO SYN SIĘ NAD NIĄ ZNĘCAŁ – NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

Zielona Góra . Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mieszkańca miejscowości pod Zieloną Górą. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od marca do 6 lipca 2014r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których ubliżał jej słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, zakłócał spoczynek nocny przez "głośne" odtwarzanie muzyki, groził pozbawieniem życia, bił pokrzywdzoną otwartą i zamkniętą dłonią po głowie. 

WIĘCEJ

07.07.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

60-LETNI OJCIEC UDERZYŁ PIĘŚCIĄ CÓRKĘ W TYŁ GŁOWY, OPLUWAŁ JĄ I GROZIŁ OKALECZENIEM

Krosno Odrzańskie.  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżeni a przeciwko 60-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od stycznia 2010 roku do 28 listopada 2013 roku w Krośnie Odrzańskim, znęcał sie psychicznie i fizycznie nad córką oraz w okresie od grudnia 2011r do 28 listopada 2013r nad pozostającą w stałym stosunku zależności od sprawcy inną kobietą w ten sposób, że wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał pokrzywdzone słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, groził okaleczeniem pozbawieniem życia, wyganiał z domu, szarpał, kopal, popychał i opluwał.

WIĘCEJ

04.07.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

53-LATEK ZNĘCAŁ SIĘ NAD CÓRKĄ I DWÓJKĄ JEJ DZIECI. GROZIŁ IM SIEKIERĄ I SPALENIEM DOMU

Krosno Odrzańskie.  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 11 sierpnia 2013r.  do 12 kwietnia 2014r .w podkrośnieńskiej miejscowości, znęcał się psychicznie i fizycznie nad córką i jej dziećmi w wieku 8 i 2 lat. 

WIĘCEJ

30.06.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ZNĘCAŁ SIĘ NAD POKRZYWDZONYMI - ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia 2014 r. do 26 kwietnia 2014 r. w Świebodzinie znajdując się pod wpływem alkoholu znęcał się psychicznie i fizycznie nad pokrzywdzoną i pokrzywdzonym w ten sposób, że wdzierał się do ich mieszkania i nie opuszczając go wbrew żądaniom wymienionych, wszczynał awantury domowe, groził pozbawieniem życia, wyzywał słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, niszczył sprzęt domowy, zakłócał spokój krzykami, zakłócał ciszę nocną, zmuszał do określonego zachowania. Nadto popychał pokrzywdzoną, pokrzywdzonego kopał oraz przytrzymywał go za szyję.

WIĘCEJ

26.06.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

44-LATKA ZNĘCAŁA SIĘ NAD OJCEM - PONIŻAŁA, POPYCHAŁA, UDERZAŁA W TWARZ

Zielona Góra . Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od 25 października 2013 r. do 9 kwietnia 2014 r. w Zielonej Górze znęcała się fizycznie i psychicznie nad ojcem. Kobieta najczęściej znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynała awantury, podczas których wyzywała ojca słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, poniżała, obrażała, popychała, szarpała, wypychała z zamieszkania, uderzała otwartą dłonią po twarzy, używała groźby pozbawienia zdrowia i życia, czym wzbudziła u pokrzywdzonego uzasadnioną obawę  jej spełnienia. 

WIĘCEJ

12.06.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

52-LATEK OSKARŻONY O ZNECANIE SIĘ I GWAŁTY NA ŻONIE

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec 52-letniego mężczyzny. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od września 2009 r. do 03 lutego 2014 r. w Zielonej Górze i innych miejscowościach, znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że wszczynał awantury podczas których poniżał ją, znieważał szarpał popychał, wyganiał z domu i gwałcił

WIĘCEJ

02.06.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Prokuratura wyróżniona odznaką "Przyjaciela Dziecka"

Zielona Góra . W dniu 30 maja 2014 roku w Muzeum Ziemi Lubuskiej, odbyła się zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci uroczystość z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. Podczas spotkania przyznano wyjątkowe wyróżnienie - odznakę "Przyjaciela Dziecka" - przedstawicielom różnych form aktywności zawodowej. Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele świata biznesu m.in. Ryszard Gongor Prezes firmy Gedia Poland z Nowej Soli, Marian Babiuch - Prezes spółki Elektrociepłownia Zielona Góra, ale także Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze jako przedstawiciel prokuratury.

WIĘCEJ

21.05.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

64-latek znęcał się psychicznie nad żoną- rzucał przedmiotami, poniżał ją i obrażał

 Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 64-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od stycznia 2013 r. do 14 listopada 2013 r. w Zielonej Górze znęcał się psychicznie nad żoną. Mężczyzna wielokrotnie wszczynał awantury domowe, w trakcie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne, poniżał, obrażał, rzucał artykułami spożywczymi o podłogę. Kobiecie groził nadto pozbawieniem życia. 

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x