lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ I BRAĆMI

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

12.02.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie, który w okresie od 01 czerwca 2013 r. do 20 września 2013 r. w Żarach, będąc w stanie nietrzeźwości znęcał się psychicznie nad matką. Oskarżony wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, kierował wobec niej groźby karalne, groził pozbawieniem życia i zdrowia członków rodziny. Nadto mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad braćmi, w ten sposób, że naruszał ich nietykalność cielesną poprzez szarpanie oraz groził pozbawieniem życia.

W dniu 20 września 2013 r. poprzez popchnięcie brata na akwarium spowodował u niego obrażenia ciała w postaci głębokiej rany okolicy stawu łokciowego z uszkodzeniem nerwu łokciowego oraz zginacza nadgarstka i palców, które to obrażenia ciała naruszyły funkcjonowanie czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna przyznał się częściowo do popełnienia zarzucanego mu czynu.
Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat./AP

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x