lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

01.03.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Konferencja pt. Alians służb w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w powiecie zielonogórskim

Zielona Góra . W dniu 23 lutego 2016 roku o godz. 9.00 w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyła się Konferencja pt."Alians służb w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w powiecie zielonogórskim" współorganizowana przez Prokuraturę Rejonową i Okręgową w Zielonej Górze z Prezydentem Miasta Zielonej Góry oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Gorzowie Wielkopolskim w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw obchodzonego w Polsce w dniach 22-27 lutego 2016 roku.
Konferencja miała na celu przybliżenie problematyki współdziałania organów wymiaru sprawiedliwości i ścigania oraz organów samorządowych i administracji rządowej na terenie powiatu zielonogórskiego w stosowaniu instytucji pomocowych dla ofiar przemocy domowej.

WIĘCEJ

24.02.2016, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

WSPÓLNIE O PRZECIWDZIAŁANIU PRZEMOCY W RODZINIE

23 lutego 2016 roku w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyła się  Konferencja pt." Alians służb w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w powiecie zielonogórskim"  współorganizowana przez Prokuraturę Rejonową i Okręgową w Zielonej Górze z Prezydentem Miasta Zielonej Góry oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Gorzowie Wielkopolskim.  

WIĘCEJ

23.02.2016, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW

Dnia 24 lutego 2016 roku w godzinach od 1000 do 1300 w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 9 mieszkańcy Powiatu Sulęcińskiego mogą skorzystać z bezpłatnego poradnictwa dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Założeniem akcji jest to, aby każdy mógł uzyskać informację na temat uprawnień przysługujących pokrzywdzonemu lub o sposobie załatwienia swojej sprawy. Dyżur będą pełnić specjaliści: prokurator, koordynator do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie Niebieska Karta, dzielnicowy, kurator sądowy, pracownik socjalny, przedstawiciel Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Zainteresowanych zapraszamy!

19.02.2016, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

POLICJA LUBUSKA WŁĄCZA SIĘ W TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM 2016

Od poniedziałku do soboty (od 22 do 27 lutego 2016 r.),w ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” lubuska Policja uruchomi Punkty Konsultacyjne oraz specjalne numery telefonów dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. W Punktach tych, na terenie całego województwa, dyżurować będą policjanci wraz z ekspertami.

WIĘCEJ

18.02.2016, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

Porady specjalistów w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach w ramach obchodów "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem"

Ministerstwo Sprawiedliwości wzorem lat ubiegłych w całym kraju organizuje w dniach 22 – 27 lutego 2016 r. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

WIĘCEJ

16.02.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Mapa zagrożeń - przemoc wśród dzieci i młodzieży

16 lutego siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Świebodzinie obyło się spotkanie Powiatowego Zespołu Koordynacyjnego Partnerstwa RODZINA RAZEM w sprawie planu działania Partnerstwa na 2016 rok i mapy zagrożenia bezpieczeństwa w powiecie świebodzińskim

https://youtu.be/ZlQ1Bpu-aq8

WIĘCEJ

16.02.2016, dodał: Agata Kądziołka-Świderska (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Pierwszy dyżur już w poniedziałek

Już od przyszłego poniedziałku policjanci Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp. włączają się w szereg działań związanych z obchodami „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby i prawa osób pozostających w takiej sytuacji. Zaplanowane do piątku dyżury gorzowskiej Policji i specjalistów dają też szansę uzyskania profesjonalnej pomocy.

WIĘCEJ

16.02.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW - W PROKURATURACH OKRĘGU ZIELONOGORSKIEGO

W dniach 22 - 27 lutego br . obchodzony będzie w Polsce TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW .
Organizowana po raz 13 akcja przypominać ma o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, służyć wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia.
Udział w tej akcji jest dobrowolny, jednakże nasza prokuratura - jak zwykle - weźmie w niej udział.

WIĘCEJ

16.02.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Znęcał się nad żoną, kopał i dusił córke, groził synowi

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 par. 1 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 66-letniego mężczyzny, który w okresie od czerwca 2015 r. do 23 listopada 2015 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i córką w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał pokrzywdzone słowami obelżywymi, groził pozbawieniem życia, naruszał nietykalność cielesną córki uderzając ją i kopiąc  po całym ciele, a także dusił rękoma. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.
 

WIĘCEJ

10.02.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Za znęcanie się nad 80-letnią matką 53-latka trafila do aresztu

Żagań . Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował  do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  53-letniej kobiety. Podejrzanej zarzucono, że w okresie od maja 2015 roku do  grudnia 2015 roku oraz w okresie od 17 stycznia 2016 roku do  27 stycznia 2016 roku w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego, znajdując się w stanie nietrzeźwości znęcała się fizycznie i psychicznie nad matką poprzez wszczynanie awantur domowych podczas których szarpała pokrzywdzoną za odzież, wyganiała z domu, wyzywała słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, groziła pobiciem i pozbawieniem życia.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x