lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

15.07.2016, dodał: Ewa Rechtziegel (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat zielonogórski)

Rekrutacja do kolejnej edycji programu korekcyjno - edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze informuje, że rozpoczyna rekrutację do programu korekcyjno - edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

WIĘCEJ

20.06.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ARESZT WOBEC MĘŻCZYZNY, KTÓRY ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ

Świebodzin. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie prowadzi postępowanie przeciwko mężczyźnie, któremu prokurator zarzucił znęcanie fizyczne i psychiczne w okresie od stycznia 2016 r do 14 czerwca 2016 r w Sulechowie nad żoną. Podejrzany będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe podczas których wyzywał ją słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe. Nadto w dniu 14 czerwca 2016 r będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę domowa podczas której groził wymienionej pozbawieniem życia rzucając jednocześnie w jej kierunku nożami kuchennymi, kopał ją w okolice pleców, pośladków i nóg, wykręcał ręce, popychał na łóżko, w wyniku czego pokrzywdzona upadła na syna lat 12 powodując u niego obrażenia prawej ręki.
Sprawca został zatrzymany w nocy wyniku interwencji policji w trakcie której nadal groził domownikom pozbawieniem życia, nadto był w stanie nietrzeźwości.

WIĘCEJ

17.06.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Kompleksowe działania pomocowe w Zbąszynku

W dniu 8 czerwca 2016 roku w OPS w Zbąszynku odbyło się drugie w tym roku spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego. Omówiono bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem GZI oraz Grup Roboczych. Analizowano sytuacje problemowe zgłoszone przez członków GZI, z którymi spotykają się w swojej codziennej pracy, a wymagają kompleksowych działań pomocowych.

Krótka relacja filmowa- https://youtu.be/iuWLQMeI0Ww

WIĘCEJ

09.06.2016, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

"PROFILAKTYKA a TY "

W ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” 1 czerwca 2016 roku odbyła się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie coroczna akcja „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Tym razem było to spotkanie młodzieży szkolnej ze specjalistą terapii uzależnień. Jednym z celów programu jest zmniejszanie zjawiska uzależnień wśród młodzieży szkolnej poprzez kształtowanie aktywnych społecznie i umacnianie asertywnych postaw. 

WIĘCEJ

03.06.2016, dodał: Monika Seifert (Ośrodek Pomocy Społecznej, Świebodzin)

Projekt socjalny ,,Przemoc można zatrzymać”

W dniu 02.06.2016r. na terenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzinie zrealizowano projekt socjalny pt. ,,Przemoc można zatrzymać”. Zaproszono 28 osób, które zostały wskazane w ,,Niebieskich Kartach” jako osoby, co do których istnieje podejrzenie, że są dotknięte przemocą w rodzinie.

WIĘCEJ

03.06.2016, dodał: Monika Seifert (Ośrodek Pomocy Społecznej, Świebodzin)

Projekt socjalny – „Stop cyberprzemocy”-nie bądź obojętny

Realizując projekt socjalny „Stop cyberprzemocy” – nie bądź obojętny, pracownik socjalny Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzinie  w dniu 16 maja 2016r. w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Świebodzinie w pięciu klasach I przeprowadził pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną dotyczącą zjawiska cyberprzemocy wśród młodzieży. 
Celem projektu było uświadomienie młodzieży, czym jest zjawisko cyberprzemocy, zwrócenie szczególnej uwagi na charakter istniejącego zjawiska i jego niebezpiecznych skutków. 

WIĘCEJ

31.05.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Recydywista znęcał się nad żoną - odpowie za to przed sądem

Żagań . Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Szprotawy.
Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od 1 listopada 2015 roku do 4 marca 2016 roku w Szprotawie, znęcał się psychicznie nad żoną w ten sposób że znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe, wyzywał pokrzywdzoną słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obraźliwe, przy czym czynu tego dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy pozbawieniem wolności za przestępstwo podobne umyślne działał więc w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

WIĘCEJ

20.04.2016, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Podsumowanie kampanii Profilaktycznych

Bez jednostek twórczych, zdolnych do samodzielnego myślenia
i osądu, rozwój społeczeństw jest równie nie do pomyślenia,
jak rozwój jednostki poza żyzną glebą społeczności”.
Albert Ainstein

W dniu 12 kwietnia 2016 roku Burmistrz  Sulęcina Dariusz Ejchart wspólnie z Zastępcą Burmistrza Iwoną Walczak, Dyrektorem Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzejem Żelechowskim oraz Przewodniczącym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Zbigniewem Daukszą uroczyście podsumowali realizowane przez Gminę Sulęcin w 2015 roku ogólnopolskie kampanie profilaktyczne „Zachowaj Trzeźwy Umysł” i „Postaw na Rodzinę”.

WIĘCEJ

15.04.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Znęcał się nad małoletnimi dziećmi i konkubiną. W Wigilię spowodował obrażenia twarzy u syna

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 11 września 2015 roku do 21 stycznia 2016 roku w Żaganiu znęcał się psychiczne i fizyczne nad dwójką małoletnich dzieci w wieku 10 i 14 lat oraz 34-letnią konkubiną.
 
Jak ustalono oskarżony mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną i dwójką małoletnich dzieci wielokrotnie  wszczynając  awantury domowe w trakcie których  wyzywał pokrzywdzonych  słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, wyganiając ich  z mieszkania, popychając, szarpiąc, a także  grożąc  pozbawieniem życia i spaleniem mieszkania.

WIĘCEJ

03.03.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Żona odmówiła składania zeznań

W dniu 02 marca 2016  roku odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Zbąszynku. Podczas spotkania omówiono bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem GZI oraz Grup Roboczych.  W okresie od od 03 grudnia 2015 roku do 01 marca 2016 roku do Przewodniczącego GZI wpłynęło pięć Niebieskich Kart założonych przez Policję i OPS. 

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x