lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

07.02.2017, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Porady psychologiczne i prawne

23.12.2016, dodał: Adam Paszkowski (Administrator users)

Jeśli dziecku dzieje się krzywda - poradnik

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze przekazuje w Państwa ręce Poradnik dotyczący postępowania z dzieckiem doświadczającym przemocy. Poradnik powstał w ramach realizacji projektu pn. „Dzieciństwo nie boli – wspólna lubuska sprawa”, zawiera wskazówki i porady będące jednocześnie odpowiedzią na problemy otrzymane w wynikach badań przeprowadzonych wśród policjantów, pracowników socjalnych, pedagogów i kuratorów sądowych. Badania te dotyczyły wskazania głównych problemów w podejmowanych działaniach na rzecz dzieci doświadczających przemocy domowej. Mamy nadzieję, że Poradnik okaże się pomocny w Państwa pracy na rzecz ochrony najmłodszych.
Dr Anita Kucharska – Dziedzic opracowanie ankiety ewaluacyjnej, przeprowadzenie badań i opracowanie ich wyników oraz projekt Poradnika Internetowego.
Prof. dr hab. Zbigniew Izdebski nadzór naukowy nad opracowaniem wyników badań oraz nad powstaniem Poradnika Internetowego.

WIĘCEJ

09.12.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

PrzeMoc w Zbąszynku

7 grudnia br. Gminny Zespół Interdyscyplinarny w Zbąszynku podsumował pracę za 2016 r. 

https://youtu.be/gxawA_gySvo

WIĘCEJ

09.12.2016, dodał: Agata Kądziołka-Świderska (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Podsumowanie programu „Razem przeciwko przemocy w rodzinie”

Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie i Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp. podsumowali półroczny projekt wspierany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczący działań profilaktycznych mających na celu podniesienie świadomości mieszkańców Gorzowa Wlkp. na temat zjawiska przemocy w rodzinie.

WIĘCEJ

29.11.2016, dodał: Agata Kądziołka-Świderska (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet

25 listopada obchodzony był Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet, ustanowiony w 1999 roku przez ONZ. Rozpoczął on kampanię 16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet, która trwać będzie do 10 grudnia czyli do Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

WIĘCEJ

09.11.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Syn znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca 2013 r. do 5 czerwca 2016 r. w jednej z miejscowości powiatu nowosolskiego, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wielokrotnie wszczynał awantury, w trakcie których znieważał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, popychał, szarpał, dusił oraz groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia.

WIĘCEJ

07.11.2016, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

"Dzieciństwo nie boli - wspólna lubuska sprawa"

4 listopada 2016 r. w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbyła się konferencja pn. „Dzieciństwo nie boli – wspólna lubuska sprawa” zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze. Konferencja skierowana była do osób pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie,  pracowników socjalnych, pedagogów, policjantów, kuratorów sądowych, pielęgniarek środowiskowych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

WIĘCEJ

12.10.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Areszt dla 44-latka znęcającego się nad żoną i córką

Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania  wobec 44-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od kwietnia 2015 r. do 27 czerwca 2016 r. w Nowej Soli, w miejscu zamieszkania znęcał się  psychicznie nad żoną oraz córką w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał liczne awantury domowe, podczas których wyganiał z domu i wyzywał pokrzywdzone słowami wulgarnymi, uniemożliwiał córce naukę, rzucał przedmiotami, niszczył sprzęt użytku domowego, zanieczyszczał mieszkanie oddawaniem swoich potrzeb fizjologicznych w różne miejsca. Nadto  znęcał się nad żoną wielokrotnie szarpiąc ją i popychając,  a nad córką - uderzając ją rękoma po plecach, wykręcając  ręce.

WIĘCEJ

23.09.2016, dodał: Ewa Rechtziegel (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat zielonogórski)

Powiatowe Forum na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Po pierwsze: DZIAŁANIE"

21 września 2016 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyło się Powiatowe Forum na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Po pierwsze: DZIAŁANIE”. Spotkanie przedstawicieli różnych służb, instytucji i organizacji działających w obszarze przemocy zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie im. Jana Pawła II w Zielonej Górze. 

WIĘCEJ

22.09.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

GROZIŁ KONKUBINIE I MAŁOLETNIEMU DZIECKU POZBAWIENIEM ŻYCIA I ZNĘCAŁ SIĘ NAD NIĄ

Krosno Odrzańskie . Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w nocy 26 lutego 2016 r. w jednej z miejscowości woj. lubuskiego, groził swojej konkubinie oraz małoletniemu dziecku pozbawieniem życia, przy czym groźby wzbudziły w pokrzywdzonej obawę spełnienia.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x