lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Powiat świebodziński Gminy Zbąszynek

ul. Długa 1
66-210 Zbąszynek

tel. 68 384 91 02

e-mail: opsplewak@zbaszynek.plopsrucioch@zbaszynek.pl

NAPISZ DO NAS

Aktualności

03.03.2017, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

GZI w Zbąszynku

1 marca odbyło sie pierwsze w tym roku spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego. 

https://youtu.be/7QZroEouDoQ

WIĘCEJ

27.02.2017, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Spotkanie w Zbąszynku

W Zbąszynku 1 marca br. w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej zbiera się Gminny Zespół Interdyscyplinarny. 

WIĘCEJ

09.12.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

PrzeMoc w Zbąszynku

7 grudnia br. Gminny Zespół Interdyscyplinarny w Zbąszynku podsumował pracę za 2016 r. 

https://youtu.be/gxawA_gySvo

WIĘCEJ

17.06.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Kompleksowe działania pomocowe w Zbąszynku

W dniu 8 czerwca 2016 roku w OPS w Zbąszynku odbyło się drugie w tym roku spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego. Omówiono bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem GZI oraz Grup Roboczych. Analizowano sytuacje problemowe zgłoszone przez członków GZI, z którymi spotykają się w swojej codziennej pracy, a wymagają kompleksowych działań pomocowych.

Krótka relacja filmowa- https://youtu.be/iuWLQMeI0Ww

WIĘCEJ

03.03.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Żona odmówiła składania zeznań

W dniu 02 marca 2016  roku odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego w Zbąszynku. Podczas spotkania omówiono bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem GZI oraz Grup Roboczych.  W okresie od od 03 grudnia 2015 roku do 01 marca 2016 roku do Przewodniczącego GZI wpłynęło pięć Niebieskich Kart założonych przez Policję i OPS. 

WIĘCEJ

16.02.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Mapa zagrożeń - przemoc wśród dzieci i młodzieży

16 lutego siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Świebodzinie obyło się spotkanie Powiatowego Zespołu Koordynacyjnego Partnerstwa RODZINA RAZEM w sprawie planu działania Partnerstwa na 2016 rok i mapy zagrożenia bezpieczeństwa w powiecie świebodzińskim

https://youtu.be/ZlQ1Bpu-aq8

WIĘCEJ

28.01.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia dziecka

26 stycznia w starostwie powiatowym w Świebodzinie odbyło się spotkanie w sprawie przyjęcia do wspólnej realizacji procedur przy wykonywaniu czynności odebrania dziecka z rodziny w razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia dziecka w trybie interwencji obywatelskiej, służb oraz wystąpienia przemocy w rodzinie – art. 12a ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Starosty Świebodzińskiego i Powiatowego Partnerstwa RODZINA RAZEM. Udział wzięli: p.o. Komendanta KPP w Świebodzinie, Prezes Zarządu Nowego Szpitala, Kurator Sądowy, Kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej w Zbąszynku, Łagowie, Skąpe, Lubrzy i Szczańcu, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Koordynator Rodzinnej Pieczy Zastępczej, Przewodniczący Zespołu Koordynacyjnego Partnerstwa Rodzina Razem, Główny Specjalista ds. Zarządzania Kryzysowego Powiatu Świebodzińskiego, Inspektor w Wydziale ESO Starostwa Powiatowego. 

WIĘCEJ

30.10.2015, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Tutaj uzyskasz pomoc

W dniu 29 października b.r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku odbyło się spotkanie z przedstawicielką Stowarzyszenia na rzecz Kobiet BABA z Zielonej Góry – panią Kamillą Obuchowską. W spotkaniu uczestniczyły pracownice OPS z kierownikiem Danutą Kłos, pełnomocnik Burmistrza Zbąszynka ds. Uzależnień Alina Jagaciak oraz przewodniczący Zespołu Koordynacyjnego Partnerstwa „Rodzina Razem” prezes fundacji „Spieszmy się” Krzysztof Krzywak. 

WIĘCEJ

30.10.2015, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

AKTYWNI przeciw PRZEMOCY

Od 01 lipca 2015r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Zbąszynku, we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminnym Zespołem Interdyscyplinarnym, Fundacją „Spieszmy się”, zakładem produkcyjnym IKEA oraz szkołami z terenu gminy, rozpoczął realizację projektu „Aktywnie Przeciw Przemocy ”, który jest skierowany do wszystkich mieszkańców Gminy Zbąszynek, a w szczególności do osób i rodzin doświadczających przemocy domowej oraz do osób i rodzin zagrożonych tym zjawiskiem, również do sprawców, świadków i osób podejmujących działania w zakresie przeciwdziałania przemocy.  

WIĘCEJ

02.09.2015, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Punkt Konsultacyjny w Zbąszynku

W dniu 2 września br.  odbyło się spotkanie GZI w Zbąszynku. Spotkanie prowadziła zastępca przewodniczącego Katarzyna Rucioch. W spotkaniu wzięło udział 11 członków Zespołu. Omówiono bieżącą sytuację przemocową w Gminie i działalność grup roboczych.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x