lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

04.11.2014, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Szkolenia interdyscyplinarne w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Policjanci wspólnie z pracownikami socjalnymi i pedagogami szkolnymi z woj. lubuskiego wzięli udział w szkoleniach interdyscyplinarnych pn. „Doskonalenie form i metod przeciwdziałania przemocy w rodzinie”. 

WIĘCEJ

03.11.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

ZNĘCAŁ SIĘ NAD KONKUBINĄ - OBRAŻAŁ, SZYDZIŁ, STOSOWAŁ PRZEMOC FIZYCZNĄ

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65-letniemu mężczyźnie, który od czerwca 2012 r. do 02 września 2014 r. w miejscowości w powiecie Świebodzin, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną w ten sposób, że wszczynał awantury domowe podczas których poniżał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, szydził z niej, a w dniu 02 września 2014 r. groził pozbawieniem życia oraz stosował wobec niej przemoc fizyczną poprzez szarpanie za ramiona, popychanie, rzucanie na podłogę, okładanie pięściami. Pokrzywdzona doznała licznych obrażeń nie powodujących rozstrój zdrowia na czas dłuższy niż 7 dni.

WIĘCEJ

31.10.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

PRZEZ 17 LAT ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ, W PÓŹNIEJSZYM CZASIE TAKŻE NAD SYNEM I CÓRKĄ

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od marca 1997 roku do 12 lipca 2014 w podzielonogórskiej miejscowości znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną w ten sposób, iż będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, demolował mieszkanie rzucając różnymi przedmiotami, szarpał za ręce i ubranie, popychał, uderzył ręką w plecy, groził pozbawieniem życia oraz uszkodzeniem ciała, groził spaleniem domu, wyganiał z domu, uniemożliwiał spoczynek nocny.

WIĘCEJ

24.10.2014, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Rodzina na medal – wolna od przemocy”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach na początku września br.  ogłosiło konkurs plastyczny pt. „Rodzina na medal – wolna od przemocy” skierowany do dzieci z klas IV – VI Szkół Podstawowych z terenu Powiatu Słubickiego. Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Słubickiego.

WIĘCEJ

22.10.2014, dodał: Monika Kucner (Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA, Miasto Zielona Góra)

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE I PSYCHOLOGICZNE W ZIELONEJ GÓRZE I OKOLICACH

Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Zielonej Górze w siedzibie BABY  jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8–18. Popołudniami dyżurują specjaliści. Prosimy o wcześniejsze zapisy do specjalistów – wtedy czeka się najwyżej kwadrans. 

Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych porad w Żaganiu, Jasieniu, Lubsku, Kożuchowie, Szprotawie, Sulechowie, Krośnie Odrzańskim, Nowogrodzie Bobrzańskim, Nowej Soli, Świebodzinie,Czerwieńsku.

WIĘCEJ

22.10.2014, dodał: Monika Kucner (Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA, Miasto Zielona Góra)

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE I PSYCHOLOGICZNE - ZIELONA GÓRA I OKOLICE

Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Zielonej Górze w siedzibie BABY  jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8–18. Popołudniami dyżurują specjaliści. Prosimy o wcześniejsze zapisy do specjalistów. 

Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych porad w Żaganiu, Jasieniu, Lubsku, Kożuchowie, Szprotawie, Sulechowie, Krośnie Odrzańskim, Nowogrodzie Bobrzańskim, Nowej Soli, Świebodzinie, Czerwieńsku.

WIĘCEJ

17.10.2014, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

ZAPROSZENIE do udziału w Powiatowych Forach na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Fundacja „Contra Crimen” zapraszają do udziału w Powiatowych Forach na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie pn. „NIE dla przemocy – TAK dla mocy ” pod patronatem Wojewody Lubuskiego.

WIĘCEJ

14.10.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

TYDZIEŃ MEDIACJI OD 13 DO 18 PAŹDZIERNIKA 2014 R

Zielona Góra. W dniach od 13 października 2014 roku do 18 października 2014 roku Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze po raz kolejny zorganizuje w okręgu zielonogórskim  "Tydzień Mediacji". W tym roku akcja ta będzie przebiegała pod hasłem "Masz prawo do mediacji". Koordynacją działań w ramach obchodów zajmować się będzie Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

WIĘCEJ

13.10.2014, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)

Grupa Wsparcia dla osób doswiadczających przemocy w Gorzowie Wlkp.

Zapraszamy osoby które doświadczają lub w przeszłości doświadczały przemocy w rodzinie, na odbywającą się regularnie Grupę Wsparcia.

WIĘCEJ

03.10.2014, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

Wrasztaty dla rodziców

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach serdecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty dla rodziców pn. " Rodzic na medal".

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x