lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

18.02.2016, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

Porady specjalistów w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach w ramach obchodów "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem"

Ministerstwo Sprawiedliwości wzorem lat ubiegłych w całym kraju organizuje w dniach 22 – 27 lutego 2016 r. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

WIĘCEJ

16.02.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Mapa zagrożeń - przemoc wśród dzieci i młodzieży

16 lutego siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie  w Świebodzinie obyło się spotkanie Powiatowego Zespołu Koordynacyjnego Partnerstwa RODZINA RAZEM w sprawie planu działania Partnerstwa na 2016 rok i mapy zagrożenia bezpieczeństwa w powiecie świebodzińskim

https://youtu.be/ZlQ1Bpu-aq8

WIĘCEJ

16.02.2016, dodał: Agata Kądziołka-Świderska (Komenda Miejska Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Pierwszy dyżur już w poniedziałek

Już od przyszłego poniedziałku policjanci Komendy Miejskiej w Gorzowie Wlkp. włączają się w szereg działań związanych z obchodami „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby i prawa osób pozostających w takiej sytuacji. Zaplanowane do piątku dyżury gorzowskiej Policji i specjalistów dają też szansę uzyskania profesjonalnej pomocy.

WIĘCEJ

16.02.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW - W PROKURATURACH OKRĘGU ZIELONOGORSKIEGO

W dniach 22 - 27 lutego br . obchodzony będzie w Polsce TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW .
Organizowana po raz 13 akcja przypominać ma o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, służyć wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia.
Udział w tej akcji jest dobrowolny, jednakże nasza prokuratura - jak zwykle - weźmie w niej udział.

WIĘCEJ

16.02.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Znęcał się nad żoną, kopał i dusił córke, groził synowi

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 par. 1 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 66-letniego mężczyzny, który w okresie od czerwca 2015 r. do 23 listopada 2015 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i córką w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał pokrzywdzone słowami obelżywymi, groził pozbawieniem życia, naruszał nietykalność cielesną córki uderzając ją i kopiąc  po całym ciele, a także dusił rękoma. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.
 

WIĘCEJ

10.02.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Za znęcanie się nad 80-letnią matką 53-latka trafila do aresztu

Żagań . Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował  do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  53-letniej kobiety. Podejrzanej zarzucono, że w okresie od maja 2015 roku do  grudnia 2015 roku oraz w okresie od 17 stycznia 2016 roku do  27 stycznia 2016 roku w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego, znajdując się w stanie nietrzeźwości znęcała się fizycznie i psychicznie nad matką poprzez wszczynanie awantur domowych podczas których szarpała pokrzywdzoną za odzież, wyganiała z domu, wyzywała słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, groziła pobiciem i pozbawieniem życia.

WIĘCEJ

04.02.2016, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)

Warsztaty w ramach "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestepstwem" w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie w Gorzowie Wlkp.

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach organizowanych przez Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie w Gorzowie Wlkp. w ramach "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" .

WIĘCEJ

28.01.2016, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia dziecka

26 stycznia w starostwie powiatowym w Świebodzinie odbyło się spotkanie w sprawie przyjęcia do wspólnej realizacji procedur przy wykonywaniu czynności odebrania dziecka z rodziny w razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia dziecka w trybie interwencji obywatelskiej, służb oraz wystąpienia przemocy w rodzinie – art. 12a ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Starosty Świebodzińskiego i Powiatowego Partnerstwa RODZINA RAZEM. Udział wzięli: p.o. Komendanta KPP w Świebodzinie, Prezes Zarządu Nowego Szpitala, Kurator Sądowy, Kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej w Zbąszynku, Łagowie, Skąpe, Lubrzy i Szczańcu, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Koordynator Rodzinnej Pieczy Zastępczej, Przewodniczący Zespołu Koordynacyjnego Partnerstwa Rodzina Razem, Główny Specjalista ds. Zarządzania Kryzysowego Powiatu Świebodzińskiego, Inspektor w Wydziale ESO Starostwa Powiatowego. 

WIĘCEJ

25.01.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

32-latek znęcał się nad konkubiną i swoim 2,5 - letnim synem

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu  skierował do  sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony od stycznia 2014 roku do  07 listopada 2015 roku w Iłowej znęcał się fizycznie i psychicznie nad 31-letnią  konkubiną  wszczynając awantury domowe, wyzywając ją słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, poniżając ją , popychając ,szarpiąc. W toku postępowania ustalono, że oskarżony w trakcie urządzanych awantur nadto  kopał pokrzywdzoną po całym ciele, wyganiał ją  z domu , niszczył sprzęty domowego użytku i groził jej pozbawieniem życia.

WIĘCEJ

18.01.2016, dodał: Adam Paszkowski (Administrator users)

Pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem i członków ich rodzin - Gorzów Wlkp. i okoliczne gminy

Uprzejmie informujemy, ze Stowarzyszenie im. Brata Krystyna od stycznia do końca grudnia 2016 roku realizuje na terenie Gorzowa Wlkp. oraz Gmin: Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn, Santok i Bogdaniec projekt na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem i członków ich rodzin. Stowarzyszenie zaprasza do korzystania z poniższej oferty przez podmioty, organizacje, beneficjentów zarówno w Gorzowie jak i w poszczególnych miejscowościach.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x