Aktualności
24.09.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)
Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem i Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA
Dnia 30.09.2015 w godz. 800-1400
Zapraszają do:
Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie ul. Emilii Plater 14, tel.: 95 755 2082
Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Członkom Ich Rodzin udzielamy bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej oraz pomocy materialnej w ramach projektu określonego umową pomiędzy Lubuskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet BABA a Ministrem Sprawiedliwości, dysponentem Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!
23.09.2015, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)
ZAJĘCIA DLA DZIECI W WIEKU SZKOLNYM ( wiek 7 do 9 lat) Z ZAKRESU PROFILAKTYKI PRZEMOCY I WYKORZYSTYWANIA SEKSUALNEGO
Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym ( wiek 7 do 9 lat) na zajęcia z zakresu profilaktyki przemocy i wykorzystywania seksualnego.
Proponowane zajęcia oparte są na scenariuszu Fundacji Dzieci Niczyje.
Zajęcia odbywać się będą podczas 4 spotkań w naszym ośrodku przy ul. Okrzei 39 w Gorzowie Wlkp.
Zapisy do dnia 09.10.2015
pod numerem telefonu 95 7 214 160.
21.09.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)
Znęcał się nad konkubiną i córką, szarpał, bił i popychał wózkiem inwalidzkim
Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze - oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 38-letniego mężczyzny. Oskarżony w okresie od lipca 2014 r. do 5 lipca 2015 r. poprzez wszczynanie awantur w stanie nietrzeźwości, w trakcie których wyzywał swoją konkubinę słowami powszechnie uznanymi a obelżywe, obrażał, popychał ją wózkiem inwalidzkim, szarpał, bił pięściami po rękach i plecach. Nadto ustalono, że w dniu 4 lipca 2015 r. poprzez uderzenie pokrzywdzonej w twarz spowodował u niej stłuczenia policzka, które to obrażenia naruszyły prawidłowe funkcjonowanie czynności ciała na okres poniżej dni 7.
18.09.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)
Posiadał i handlował narkotykami oraz znęcał się nad konkubiną
Żary . Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mężczyźnie, który od stycznia do 29 czerwca 2015 r. posiadał oraz udzielał wielokrotnie innym osobom substancje psychotropowe w postaci metamfetaminy oraz konopi innych niż włókniste w ilości nie mniejszej niż 8,883 grama
17.09.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)
Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem
Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie oraz Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem po raz kolejny zaprasza osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz członków ich rodzin do kontaktu ze specjalistami: prawnikiem i psychologiem. Przedstawiciele Ośrodka będą udzielali pomocy prawnej i psychologicznej oraz pomocy materialnej w ramach projektu określonego umową pomiędzy Lubuskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet BABA a Ministrem Sprawiedliwości, dysponentem Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Osoby zainteresowane prosimy o bezpośredni kontakt z Lubuskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet BABA: 725 558 703 lub pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie: 95 755 2082.
Zapraszamy
17.09.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)
"Bezpieczna droga do szkoły"
W dniu 12 września 2015 roku na terenie Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie odbył się festyn integracyjny pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach programu dzieci i rodzice uczestniczyli między innymi w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, którzy przedstawili zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, w domu pod nieobecność dorosłych oraz w kontakcie z „osobą obcą". Podczas spotkania funkcjonariusze przypominali, jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych.
17.09.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)
"Moc jest w nas"
W dniu 05 września 2015 roku na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyła się impreza edukacyjno – rekreacyjna w ramach projektu pn. „Moc jest w nas” - Lubuskie dzieci przeciw przemocy w rodzinie. Projekt został dofinansowany przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”. Projekt został objęty Patronatem Honorowym Elżbiety Anny Polak Marszałka Województwa Lubuskiego i otrzymał patronat Radia Zielona Góra.
02.09.2015, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)
Punkt Konsultacyjny w Zbąszynku
W dniu 2 września br. odbyło się spotkanie GZI w Zbąszynku. Spotkanie prowadziła zastępca przewodniczącego Katarzyna Rucioch. W spotkaniu wzięło udział 11 członków Zespołu. Omówiono bieżącą sytuację przemocową w Gminie i działalność grup roboczych.
18.08.2015, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)
ZAJĘCIA DLA DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM ( wiek 4 do 6 lat) Z ZAKRESU PROFILAKTYKI PRZEMOCY I WYKORZYSTYWANIA SEKSUALNEGO
Zajęcia dla dzieci!!!
"CHRONIMY DZIECI"
ZAPRASZAMY DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM ( wiek 4 do 6 lat) NA ZAJĘCIA Z ZAKRESU PROFILAKTYKI PRZEMOCY I WYKORZYSTYWANIA SEKSUALNEGO. Proponowane zajęcia oparte są na scenariuszu Fundacji Dzieci Niczyje.
Zajęcia odbywać się będą podczas 4 spotkań w naszym ośrodku przy ul. Okrzei 39 w Gorzowie Wlkp. w dniach
09.09.15,
16.09.15 oraz
23.09.15
(termin październikowy zostanie podany później)
o godzinie 17:00.
Zapisy do dnia 07.09.2015 pod numerem telefonu 95 7 214 160.
- Celem zajęć jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat zagrożeń oraz rozwijanie umiejętności ochrony w sytuacjach wystąpienia zagrożenia przemocą poprzez:
Kanwą tematów poruszanych podczas zajęć jest akronim GADKI*, którego poszczególne litery wyznaczają zasady, przydatne w edukacji dziecka na tematy związane z ochroną dzieci przed przemocą i wykorzystywaniem:
– emocje. Część ta jest ważna ze względu na użyteczność rozpoznawania i nazywania emocji przez dziecko w procesie identyfikowania sytuacji potencjalnie mu zagrażających.
Zapraszamy!
16.08.2015, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)
WARSZTATY ROZWOJU OSOBISTEGO "ODPOWIEDZIALNE RODZICIELSTWO TO ODPOWIEDZIALNE WYCHOWANIE"
Stowarzyszenie Pracowników Służb Społecznych „KRĄG” wraz z partnerem Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie w Gorzowie Wlkp. zaprasza na zajęcia w ramach realizacji zadania publicznego pt.: „Rodzina to opieka, wychowanie i bezpieczeństwo”.