lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Ośrodek Pomocy Społecznej

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Powiat świebodziński Gminy Świebodzin

Plac Wolności 14
66-200 Świebodzin

Osoba do kontaktu

Monika Seifert
Pracownik socjalny

Tel. 68 475 09 43
e-mail: ops_swiebodzin@wp.pl 

NAPISZ DO NAS

Aktualności

28.02.2022, dodał: Monika Seifert (Ośrodek Pomocy Społecznej, Świebodzin)

Nowa aktualność

Wykaz instytucji w Gminie Świebodzin udzielającym pomocy osobom dotkniętym, bądź będących świadkami przemocy w rodzinie.

10.02.2021, dodał: Monika Seifert (Ośrodek Pomocy Społecznej, Świebodzin)

Kryzysowy Telefon Zaufania

Ruszył Kryzysowy Telefon Zaufania
116 123
Nasz numer jest bezpłatny.
Szczegóły w linku poniżej
http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html

 

18.10.2018, dodał: Monika Seifert (Ośrodek Pomocy Społecznej, Świebodzin)

Marsz białej wstążki

Marszem „Białej wstążki” chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec przemocy używanej w stosunku do kobiet. W dniu 16.11.2018r. w godz. 10.00 - 12.00 planujemy przemarsz w asyście funkcjonariuszy Policji spod budynku OPS w Świebodzinie przy placu Wolności 14 pod Ratusz – ulicami Piłsudskiego, Głogowską, Kilińskiego, Kościelną. Jednocześnie chcielibyśmy poinformować o utrudnieniach w ruchu drogowym wynikających z przebiegu imprezy. Zapraszamy serdecznie mieszkańców Świebodzina do wspólnego marszu!

WIĘCEJ

19.06.2017, dodał: Monika Seifert (Ośrodek Pomocy Społecznej, Świebodzin)

Podziękowanie

Podziękowanie dla firmy SQS Sorting&Quality Services z Krakowa za ufundowanie nagród dla dzieci - uczestników konkursu plastycznego

WIĘCEJ

20.02.2017, dodał: Monika Seifert (Ośrodek Pomocy Społecznej, Świebodzin)

Bezpłatne porady w Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 20 do 26 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia. 

WIĘCEJ

03.06.2016, dodał: Monika Seifert (Ośrodek Pomocy Społecznej, Świebodzin)

Projekt socjalny ,,Przemoc można zatrzymać”

W dniu 02.06.2016r. na terenie Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzinie zrealizowano projekt socjalny pt. ,,Przemoc można zatrzymać”. Zaproszono 28 osób, które zostały wskazane w ,,Niebieskich Kartach” jako osoby, co do których istnieje podejrzenie, że są dotknięte przemocą w rodzinie.

WIĘCEJ

03.06.2016, dodał: Monika Seifert (Ośrodek Pomocy Społecznej, Świebodzin)

Projekt socjalny – „Stop cyberprzemocy”-nie bądź obojętny

Realizując projekt socjalny „Stop cyberprzemocy” – nie bądź obojętny, pracownik socjalny Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzinie  w dniu 16 maja 2016r. w Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Świebodzinie w pięciu klasach I przeprowadził pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną dotyczącą zjawiska cyberprzemocy wśród młodzieży. 
Celem projektu było uświadomienie młodzieży, czym jest zjawisko cyberprzemocy, zwrócenie szczególnej uwagi na charakter istniejącego zjawiska i jego niebezpiecznych skutków. 

WIĘCEJ

30.09.2015, dodał: Monika Seifert (Ośrodek Pomocy Społecznej, Świebodzin)

Nowa aktualność

W ramach realizacji jednego z działań „Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Oraz Ochrony Ofiar Przemocy  w Rodzinie na lata 2015-2017” – tj. „Zwiększenie skuteczności i dostępności pomocy dla ofiar przemocy w rodzinie” tut. Zespół Interdyscyplinarny w dniu 26.11.2015r od godz. 12.30 do godz. 15.20 organizuje drzwi otwarte dla osób uwikłanych w zjawisko przemocy w rodzinie.

Podczas spotkania ze specjalistami z Zespołu Interdyscyplinarnego będzie można uzyskać informacje o lokalnym systemie wsparcia dla osób doznających przemocy w rodzinie oraz poznać bliżej specyfikę zjawiska przemocy w rodzinie. 

30.09.2015, dodał: Monika Seifert (Ośrodek Pomocy Społecznej, Świebodzin)

Nowa aktualność

Happening „Przemoc – nie bądź obojętny” był jednym z działań realizowanych w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2015-2017. 

WIĘCEJ

28.04.2015, dodał: Monika Seifert (Ośrodek Pomocy Społecznej, Świebodzin)

Infolinia dla osób doznających przemocy w rodzinie, bądź będących świadkami przemocy domowej

Infolinia dla osób doznających przemocy w rodzinie, bądź będących świadkami przemocy domowej

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x