lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

"Bezpieczna droga do szkoły"

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Powiat sulęciński Gminy Sulęcin Ośrodek Pomocy Społecznej Aktualności

17.09.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

   W dniu 12 września 2015 roku na terenie Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie odbył się festyn integracyjny pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach programu dzieci i rodzice uczestniczyli między innymi w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, którzy przedstawili zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, w domu pod nieobecność dorosłych oraz w kontakcie z „osobą obcą". Podczas spotkania funkcjonariusze przypominali, jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych.  

Młodzi mieszkańcy Trzebowa z wielkim zaangażowaniem zadawali pytania funkcjonariuszom, jak również brali czynny udział w dyskusji. Podsumowaniem zdobytej wiedzy było przeprowadzenie quizu z zakresu bezpieczeństwa, a następnie wręczenie nagród w postaci odblasków oraz innych gadżetów. Uczestnicy festynu mieli możliwość zapoznać się z wyposażeniem radiowozu, który służy policjantom podczas wykonywania przez nich obowiązków służbowych. Funkcjonariuszom za profesjonalną i kreatywną prezentację zagadnień z zakresu bezpieczeństwa dzieci, podziękował Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie. Następnie wystąpiły dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie, wykazując wyjątkowe zdolności wokalne i aktorskie. Dodatkowymi atrakcjami były przygotowane przez opiekunkę świetlicy i rodziców szaszłyki z grilla, ciasto, napoje  itp.

Za działania na rzecz integracji środowiska lokalnego wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.                                                                                                       

                                                                                                            Kierownik

                                                                                              Ośrodka Pomocy Społecznej

                                                                                                           w Sulęcinie

                                                                                                   Andrzej Żelechowski

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x