lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Komunikaty

07.05.2020, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Osobisty plan awaryjny dla osób doświadczających przemocy domowej w epidemii koronawirusa

Poradnik został opracowany przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich we współpracy z ekspertkami Centrum Praw Kobiet, Fundacji Feminoteka i Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ. Zawiera on praktyczne porady dla osób zagrożonych przemocą i użyteczne dane teleadresowe. Bazując na wieloletnich doświadczeniach organizacji pozarządowych w pracy z osobami pokrzywdzonymi, publikacja wskazuje, jak osoby, które obawiają się przemocy mogą zwiększyć swoje bezpieczeństwo i zniwelować potencjalne ryzyko.

https://www.niebieskalinia.pl/attachments/article/6721/Osobisty_plan_awaryjny_poradnik_0.pdf 

17.09.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie oraz Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem po raz kolejny zaprasza osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz członków ich rodzin do kontaktu ze specjalistami: prawnikiem i psychologiem. Przedstawiciele Ośrodka będą udzielali pomocy prawnej i psychologicznej oraz pomocy materialnej w ramach projektu określonego umową pomiędzy Lubuskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet BABA a Ministrem Sprawiedliwości, dysponentem Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Osoby zainteresowane prosimy o bezpośredni kontakt z Lubuskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet BABA: 725 558 703 lub pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie: 95 755 2082.

Zapraszamy

13.07.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

POMOC OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem zaprasza osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz członków ich rodzin do Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie w dniu 23 lipca 2015 roku w godz. 900 - 1500. Przedstawiciele Ośrodka będą udzielali pomocy prawnej i psychologicznej oraz pomocy materialnej w ramach projektu określonego umową pomiędzy Lubuskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet BABA a Ministrem Sprawiedliwości, dysponentem Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Zapraszamy

08.11.2013, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Punkt Konsultacyjny dla Osób Uzależnionych od Alkoholu i Ich Rodzin

Jeśli uważasz, że Twoje picie nie mieści się w normie, jeśli ktoś w Twojej rodzinie pije nadmiernie, jeśli jesteś osobą doświadczającą PRZEMOCY

TUTAJ znajdziesz fachową pomoc:

Punkt Konsultacyjny dla Osób Uzależnionych od Alkoholu i Ich Rodzin w Sulęcinie ul. Moniuszki 1 (SOK I piętro)

czynny w każdy czwartek w godz. 1500 - 1800

08.11.2013, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Punkt Konsultacyjny ds. Uzależnień

 „Narkomania się tworzy – w domu, szkole, uczelni, na podwórku i na kolonii, słowem wszędzie. Lepi się go z cudownej materii dziecięcej naiwności, chęci poznania świata, wrażliwości uczuć, porywów serca, najskrytszych tajemnic i szczerych łez”.  /Marek Kotański/

Reaguj już teraz!!! Zgłaszając się do specjalisty możesz zapobiec poważnym problemom

Nie czekaj, aż Twoje dziecko zastosuje przemoc, sięgnie po alkohol lub narkotyk

Punkt Konsultacyjny do Spraw Uzależnień (od narkotyków, hazardu, internetu, PRZEMOC W RODZINIE) w Sulęcinie ul. Kilińskiego 9a (budynek Telekomunikacji Polskiej S.A.)   

czynny w: poniedziałki w godz. 1500 - 1800, wtorki w godz. 1600 - 1800

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x