lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Ośrodek Pomocy Społecznej

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Powiat sulęciński Gminy Sulęcin

ul. E. Plater 14
69-200 Sulęcin

tel./fax 95 755 20 82
e-mail: opssulecin@interia.pl

NAPISZ DO NAS

Aktualności

24.09.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem i Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA

Dnia 30.09.2015 w godz. 800-1400
Zapraszają do:
Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie ul. Emilii Plater 14, tel.:  95 755 2082
Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Członkom Ich Rodzin udzielamy bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej oraz pomocy materialnej w ramach projektu określonego umową pomiędzy Lubuskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet BABA a Ministrem Sprawiedliwości, dysponentem Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!

17.09.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem

Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie oraz Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem po raz kolejny zaprasza osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz członków ich rodzin do kontaktu ze specjalistami: prawnikiem i psychologiem. Przedstawiciele Ośrodka będą udzielali pomocy prawnej i psychologicznej oraz pomocy materialnej w ramach projektu określonego umową pomiędzy Lubuskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet BABA a Ministrem Sprawiedliwości, dysponentem Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Osoby zainteresowane prosimy o bezpośredni kontakt z Lubuskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet BABA: 725 558 703 lub pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie: 95 755 2082.

Zapraszamy

17.09.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

"Bezpieczna droga do szkoły"

   W dniu 12 września 2015 roku na terenie Świetlicy Środowiskowej w Trzebowie odbył się festyn integracyjny pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W ramach programu dzieci i rodzice uczestniczyli między innymi w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, którzy przedstawili zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, w domu pod nieobecność dorosłych oraz w kontakcie z „osobą obcą". Podczas spotkania funkcjonariusze przypominali, jak ważne dla naszego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych.  

WIĘCEJ

17.09.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

"Moc jest w nas"

W dniu 05 września 2015 roku na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyła się impreza edukacyjno – rekreacyjna w ramach projektu pn. „Moc jest w nas” - Lubuskie dzieci przeciw przemocy w rodzinie. Projekt został dofinansowany przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”. Projekt został objęty Patronatem Honorowym Elżbiety Anny Polak Marszałka Województwa Lubuskiego i otrzymał patronat Radia Zielona Góra.

WIĘCEJ

13.07.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

POMOC OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem zaprasza osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz członków ich rodzin do Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie w dniu 23 lipca 2015 roku w godz. 900 - 1500. Przedstawiciele Ośrodka będą udzielali pomocy prawnej i psychologicznej oraz pomocy materialnej w ramach projektu określonego umową pomiędzy Lubuskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet BABA a Ministrem Sprawiedliwości, dysponentem Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Zapraszamy

13.07.2015, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie zaprasza

WIĘCEJ

20.02.2014, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

24.02. - 01.03.2014 r. Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Zapraszamy dnia 24 lutego 2014 r. w godzinach od 9,00 do 13,00 do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 9 do skorzystania z oferty bezpłatnego poradnictwa specjalistów dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, w ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”.
Zasadniczym celem tej akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Założeniem jest to, aby każdy mógł uzyskać informację na temat uprawnień przysługujących pokrzywdzonemu lub o sposobie załatwienia swojej sprawy.

WIĘCEJ

08.11.2013, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Grupa wsparcia

Grupa wsparcia to spotkania osób doświadczających przemocy domowej, których celem jest:

-zwalczanie bezradności wobec przemocy, dzielenie się wsparciem emocjonalnym, wymiana użytecznych informacji dotyczących sposobów na pokonywanie trudności w wychodzeniu z sytuacji przemocy, budowanie siły, nadziei na obronę przed przemocą i zmianę sytuacji życiowej. 

Osoby zainteresowane utworzeniem i udziałem w grupie wsparcia w Sulęcinie prosimy o kontakt: gkrpa@wp.pl tel. 95 755 5554.

08.11.2013, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Punkt Konsultacyjny dla Osób Uzależnionych od Alkoholu i Ich Rodzin

Jeśli uważasz, że Twoje picie nie mieści się w normie, jeśli ktoś w Twojej rodzinie pije nadmiernie, jeśli jesteś osobą doświadczającą PRZEMOCY

TUTAJ znajdziesz fachową pomoc:

Punkt Konsultacyjny dla Osób Uzależnionych od Alkoholu i Ich Rodzin w Sulęcinie ul. Moniuszki 1 (SOK I piętro)

czynny w każdy czwartek w godz. 1500 - 1800

08.11.2013, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

Punkt Konsultacyjny ds. Uzależnień

 „Narkomania się tworzy – w domu, szkole, uczelni, na podwórku i na kolonii, słowem wszędzie. Lepi się go z cudownej materii dziecięcej naiwności, chęci poznania świata, wrażliwości uczuć, porywów serca, najskrytszych tajemnic i szczerych łez”.  /Marek Kotański/

Reaguj już teraz!!! Zgłaszając się do specjalisty możesz zapobiec poważnym problemom

Nie czekaj, aż Twoje dziecko zastosuje przemoc, sięgnie po alkohol lub narkotyk

Punkt Konsultacyjny do Spraw Uzależnień (od narkotyków, hazardu, internetu, PRZEMOC W RODZINIE) w Sulęcinie ul. Kilińskiego 9a (budynek Telekomunikacji Polskiej S.A.)   

czynny w: poniedziałki w godz. 1500 - 1800, wtorki w godz. 1600 - 1800

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x