lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

"PROFILAKTYKA a TY "

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Powiat sulęciński Gminy Sulęcin Ośrodek Pomocy Społecznej Aktualności

09.06.2016, dodał: Aldona Żuk (Ośrodek Pomocy Społecznej, Sulęcin)

W ramach programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” 1 czerwca 2016 roku odbyła się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulęcinie coroczna akcja „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Tym razem było to spotkanie młodzieży szkolnej ze specjalistą terapii uzależnień. Jednym z celów programu jest zmniejszanie zjawiska uzależnień wśród młodzieży szkolnej poprzez kształtowanie aktywnych społecznie i umacnianie asertywnych postaw. 

Dlatego przedstawiciele instytucji samorządowych, szkół i sulęcińskiej policji zorganizowali zajęcia psychoedukacyjne dla młodzieży gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Terapeuta - Pani Iwona Derewlana w swojej prezentacji zwróciła szczególną uwagę na problem uzależnień od środków psychoaktywnych, postępowanie w sytuacji zagrożenia życia oraz skąd się bierze przyzwolenie dla dopalaczy. W związku ze zbliżającymi się wakacjami uczulała młodzież na zachowania w dyskotekach, na „domówkach”, w jaki sposób mogą być wykorzystane osoby z użyciem „pigułki gwałtu”. W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty w grupach pn. „skuteczny nastolatek”, podczas których młodzież za pomocą plakatu lub komiksu zaprezentowała swój pomysł na życie wolne od uzależnień. Dziękujemy współrealizatorom tegorocznej akcji Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki w Sulęcinie tj. Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie, Dyrekcji i uczniom I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie.

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x