lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

ZNĘCAŁ SIĘ NAD KONKUBINĄ - OBRAŻAŁ, SZYDZIŁ, STOSOWAŁ PRZEMOC FIZYCZNĄ

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

03.11.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65-letniemu mężczyźnie, który od czerwca 2012 r. do 02 września 2014 r. w miejscowości w powiecie Świebodzin, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną w ten sposób, że wszczynał awantury domowe podczas których poniżał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, szydził z niej, a w dniu 02 września 2014 r. groził pozbawieniem życia oraz stosował wobec niej przemoc fizyczną poprzez szarpanie za ramiona, popychanie, rzucanie na podłogę, okładanie pięściami. Pokrzywdzona doznała licznych obrażeń nie powodujących rozstrój zdrowia na czas dłuższy niż 7 dni.

W Prokuraturze Rejonowej w Świebodzinie od początku roku zarejestrowano 177 spraw, których przedmiotem były przestępstwa z art. 207 par. 1 kk (znęcanie się psychiczne i fizyczne).
Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat./AP

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x