lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Ojciec i jego konkubina znęcali się nad 4 letnią dziewczynką

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

09.03.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31 letniej kobiecie oraz 32 letniemu mężczyźnie. 
Oskarżona w okresie od 09 września 2014 r do 15 listopada 2014r w Babimoście,  znęcała się fizycznie i psychicznie nad córką swojego konkubenta (lat 4) w ten sposób, że biła ją rękoma i kapciem oraz kopała po całym ciele, szarpała, w tym za włosy, krzyczała na nią, wyzywała ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i poniżała.

W dniach pomiędzy 13 a 15.11.2014 r. oskarżona bijąc dziewczynkę po całym ciele spowodowała u niej obrażenia w postaci - podbiegnięcia krwawego i obrzęku oczodołu, podbiegnięcia krwawego grzbietu nosa, podbiegnięcia krwawego okolicy lewego ramienia żuchwy, głębokiego otarcia naskórka okolicy wargi, licznych wybroczyn krwotocznych na policzkach z otarciem naskórka, ubytku naskórka na małżowinie ucha lewego, ubytku włosów w części owłosionej głowy w okolicy potyliczno - skroniowej, podbiegnięć krwawych w okolicy podpiersiowej prawej, licznych podbiegnięć krwawych na obu ramionach i przedramionach, rozległych podbiegnięć krwawych w okolicy biodrowej, pasmowatych podbiegnięć krwawych w okolicy lędźwiowej oraz licznych podbiegnięć krwawych na obu pośladków, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała i spowodowały rozstrój zdrowia na okres poniżej dni 7.
Prokurator oskarżył również ojca dziewczynki, o to, że w okresie od 09 września 2014 r. do 15 listopada 2014 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją córką, w ten sposób, że bił ją rękoma po ciele, krzyczał na nią i wyzywał słowami wulgarnymi.
Wymienieni, przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Wyjaśnili, że dobrze opiekowali się dziewczynką, a stwierdzone u niej obrażenia, to efekt alergii na lek o nazwie furagina.
Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat./AP

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x