lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Odpowie przed sądem za znęcanie się nad żoną i córką

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

24.03.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 54 letniemu mężczyźnie, który w okresie od sierpnia 2009 r. do 22 października 2014 r. w Czerwieńsku znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że wszczynał awantury podczas, których używał wobec niej słów obelżywych, poniżał ją, obrażał, groził zniszczeniem mienia, utrudniał korzystanie ze sprzętu w mieszkaniu, szarpał, popychał, rzucał przedmiotami. W okresie od sierpnia 2009 r. do 01 października 2013 r. oskarżony znęcał się psychicznie i fizycznie nad córką w ten sposób, że wszczynał awantury, poniżał, groził pobiciem, wyganiał z domu, popychał, uderzał otwartą dłonią po całym ciele.

W okresie od sierpnia 2009 r. do 01 października 2013 r. oskarżony znęcał się psychicznie i fizycznie nad córką w ten sposób, że wszczynał awantury, poniżał, groził pobiciem, wyganiał z domu, popychał, uderzał otwartą dłonią po całym ciele.
W Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze w 2014 r. zarejestrowano 426 spraw, których przedmiotem były przestępstwa z art. 207 par. 1 kk (znęcanie się psychiczne i fizyczne).
Oskarżonej grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat./AP

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x