lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Będąc pod wpływem środków odurzających wszczynał awantury domowe- odpowie za swoje czyny z aresztu

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

03.08.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu 10.06.2015 r. skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 - letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 24 czerwca 2007 do 10 czerwca 2015 r., w Żaganiu, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną, w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał wymienioną słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, popychał, szarpał, rzucał przedmiotami użytku domowego, groził pozbawieniem życia oraz bił i dręczył ponad miarę 30-letnią pokrzywdzoną.

Ustalono nadto, że częste wyjazdy za granicę o charakterze zarobkowym są powodem trudności małżeńskich oskarżonego i pokrzywdzonej . Dnia 13 maja 2015 r. Prokuratura Rejonowa w Żaganiu postanowiła o oddaniu pod dozór Policji oskarżonego z obowiązkiem opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną, jak również zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zakaz przebywania w jej miejscu zamieszkania, oraz - począwszy od dnia 15 maja 2015 roku - nakaz zawiadamiania o zamierzonym wyjeździe i terminie powrotu.
Dnia 12 czerwca 2015 r. Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania do dnia 11 września 2015 r. wobec oskarżonego, przebywającego w Areszcie Śledczym .
Oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x