lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

49-latek znęcał się ze szczególnym okrucieństwem nad chorym psychicznie bratem, który uciekał przed nim do lasu

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

09.09.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Krosno Odrzańskie . Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 49-letniego mężczyzny.
Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od września 2013 r. do 03.09.2015 r. znęcał się fizycznie i psychicznie ze szczególnym okrucieństwem nad mieszkającym wraz z nim 45-letnim  bratem,  nad którym miał sprawować opiekę jako nad osobą nieporadną z uwagi na jego chorobę psychiczną.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że nieomal codziennie w różnych porach dnia i nocy podejrzany wszczynał awantury, w trakcie których bił pokrzywdzonego po ciele, krzyczał, wyzwał go, swoim tyranizującym i drastycznie agresywnym zachowaniem powodował, że pokrzywdzony w obawie o swoje życie i zdrowie uciekał do pobliskiego lasu, w którym chroniąc się przed agresją podejrzanego przebywał niejednokrotnie przez kilka dni.
 
Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim w dniu 07.09.2015r. uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec w/w areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.
 
O ewentualnych kolejnych  ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x