lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

GZI w Zbąszynku

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Powiat świebodziński Gminy Zbąszynek Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie Aktualności

04.09.2014, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

W Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku odbyło się kolejne kwartalne spotkanie Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego. W okresie od 03 czerwca 2014 roku do 02 września 2014 roku do Przewodniczącego GZI wpłynęło sześć Niebieskich Kart założonych przez policję i OPS. 

W tym okresie odbyły się 22 spotkania Grup Roboczych. Grupy Robocze zakończyły działania w trzech rodzinach. I tak w dwóch przypadkach powodem zakończenia działań było zrealizowania indywidualnego planu pomocy dla rodziny oraz stwierdzono, że w rodzinach nie zachodzą przesłanki świadczące o stosowaniu przemocy domowej. Omówiono system szkolenia gryp roboczych oraz programy wsparcia rodziny i przeciwdziałania przemocy w rodzinie i ochrony ofiar przemocy. Szersze spotkanie na ten temat odbędzie się w drugiej połowie września. Opracowano także w formie ulotki kartę praw osoby dotkniętej przemocą w rodzinie.

Ustalono termin kolejnego spotkania Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego na dzień 3 grudnia 2014 roku godz. 11:00.

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x