lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Warsztaty w ramach "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestepstwem" w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie w Gorzowie Wlkp.

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Gorzów Wlkp. Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie Aktualności

04.02.2016, dodał: Karolina Mazur (Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie, Miasto Gorzów Wlkp.)

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach organizowanych przez Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie w Gorzowie Wlkp. w ramach "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" .

  • W dniu 25.02.2016r. o godzinie 17.00 w siedzibie SOW odbędą się warsztaty “pt. „Emocje dziecka”. Spotkanie jest próbą znalezienia odpowiedzi na pytania dotyczące naszego dziecka: Dlaczego on/ona tak się zachowuje? Dlaczego spokojne dziecko czasem potrafi rzucić się na ziemię, krzyczeć, wierzgać, szczypać i gryźć inne dzieci, a jak wpada w płacz, to jest to czarna rozpacz? Dlaczego tłumaczenie i racjonalne argumenty w żaden sposób nie docierają o dziecka w takim stanie, choć zazwyczaj udaje nam się ze sobą porozumieć bez większych problemów? Uczestnikami spotkania mogą być rodzice, babcie/dziadkowie i różne osoby zaangażowane w opiekę nad dziećmi.
  • Równolegle do warsztatów dla dorosłych w ośrodku odbędą się zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat o tematyce radzenia sobie z niejednokrotnie trudnymi emocjami. Na zajęcia zapraszamy zarówno dzieci osób biorących udział w warsztatach „Emocje dziecka” jak i dzieci osób nie biorących w nich udziału.
  • W związku z dużym zainteresowaniem warsztatami "Emocje dziecka" informujemy, że  w dniu 10 marca 2016r. w godzinach 17.00 - 19.00 odbędzie się także ich druga edycja. Równolegle do nich odbędą się zajęcia dla dzieci w wieku 5 - 8 lat "Jak radzić sobie z emocjami" .
  • Dnia 22 oraz 27 lutego 2016r., w godzinach od 16.00 do 18.00 w siedzibie SOW odbędą się warsztaty “Nie taka zła złość”. Zajęcia mają charakter warsztatu rozwoju osobistego. Składają się na nie praktyczne ćwiczenia indywidualne i grupowe oraz moderowane dyskusje zebrane w dwa bloki po 2 godziny. Warsztaty skierowane są do osób, które czują, że trudno im panować nad złością i przeżyły negatywne tego skutki oraz są gotowe poświęcić swój czas i wysiłek, by poprawić swoje relacje z innymi poprzez pracę nad sobą.
  • Ponadto w dniu 25 lutego w godzinach 10.00 - 14.00 w siedzibie SOW zostanie uruchomiony punkt konsultacyjny w którym będzie można uzyskać informacje z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. W ramach konsultacji możliwe będzie skorzystanie z porad kuratora, przedstawiciela Policji a także pracownika Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla ofiar przemocy w rodzinie.
  • Zapraszamy także do korzystania z porad psychologa i prawnika a także do uczestnictwa w Grupie Wsparcia dla osób doznających przemocy w rodzinie. Najbliższe terminy Grup Wsparcia to: 10.02.2016r., 17.02.2016r., 24.02.2016r. w godzinach 17.00-19.00.

Zapisów  na poszczególne warsztaty można dokonywać pod numerem telefonu 95 721 41 60 lub osobiście w siedzibie SOW. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami zamieszczonymi na plakatach.

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x