lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy

Aktualności

17.10.2014, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

ZAPROSZENIE do udziału w Powiatowych Forach na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz Fundacja „Contra Crimen” zapraszają do udziału w Powiatowych Forach na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie pn. „NIE dla przemocy – TAK dla mocy ” pod patronatem Wojewody Lubuskiego.

WIĘCEJ

23.04.2014, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Większa efektywność Policji lubuskiej w ujawnianiu przemocy w rodzinie

Zwiększyła się efektywności Policji lubuskiej w ujawnianiu przemocy w rodzinie. Zaobserwować można także większą skłonność ofiar przemocy w rodzinie i świadków przemocy do zgłaszania problemu Policji. W 2013 r. w woj. lubuskim wzrosła liczba sporządzonych przez Policję formularzy „Niebieska Karta - A” – o 26%.  

WIĘCEJ

13.02.2014, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

POLICJANCI POMAGAJĄ OSOBOM PORZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

W ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” – od 24 lutego do 1 marca 2014 r. - lubuska policja zorganizuje w każdej jednostce policji punkty konsultacyjne oraz uruchomi telefony zaufania. Pomocy i porad będą udzielać policjanci oraz specjaliści - przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji działających na rzecz ochrony ofiar przestępstw – sądów, prokuratur, ośrodków interwencji kryzysowej, poradni psychologiczno-pedagogicznych itp. oraz organizacji pozarządowych.

WIĘCEJ

29.11.2013, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

STOP PRZEMOCY W RODZINIE – INFORMATOR

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. wspólnie z Fundacją „Contra Crimen” przygotował informator dla osób, wobec których istnieje podejrzenie, że są dotknięte przemocą w rodzinie. 

WIĘCEJ

20.11.2013, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Zwiększa się skuteczność Policji w realizacji procedury „Niebieskie Karty”

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. podsumował realizację procedury „Niebieskie Karty” przez policjantów województwa lubuskiego w I półroczu 2013 roku. W woj. lubuskim w I półroczu 2013 roku policjanci wypełnili 1 365 formularzy „Niebieska Karta – A”. W porównaniu z I półroczem roku poprzedniego, liczba wypełnionych formularzy wzrosła o 31 %.

WIĘCEJ

19.11.2013, dodał: Anna Księżak-Nowak (Komenda Wojewódzka Policji, Miasto Gorzów Wlkp.)

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci

„Bezstresowe wychowanie” czy „silna ręka” – wielu rodziców zadaje sobie to pytanie , jak dobrze wychować dziecko. – Czy klaps to już przemoc? – Co to jest przemoc wobec dziecka? – te pytania warto sobie zadać przy okazji Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci, który obchodzony jest we wtorek, 19 listopada oraz z okazji 53 rocznicy Dnia Praw Dziecka, który honorujemy w środę, 20 listopada 2013 r. Te dni mają na celu uświadomienie najmłodszym i dorosłym, że każde Dziecko to Mały Człowiek, który ma swoje uczucia i – tak jak dorosły – posiada swoje prawa.

WIĘCEJ

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x