lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Znęcał się nad żoną, kopał i dusił córke, groził synowi

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

16.02.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 par. 1 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 66-letniego mężczyzny, który w okresie od czerwca 2015 r. do 23 listopada 2015 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i córką w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał pokrzywdzone słowami obelżywymi, groził pozbawieniem życia, naruszał nietykalność cielesną córki uderzając ją i kopiąc  po całym ciele, a także dusił rękoma. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.
 

Nadto w dniu 23 listopada 2015 r. uderzył syna ręką w twarz oraz groził pozbawieniem życia, wzbudzając u niego uzasadnioną obawę spełnienia gróźb.                

Prokurator wniósł o skazanie mężczyzny na karę 8 miesięcy ograniczenia wolności, zakaz zbliżania się do żony i córki na odległość nie mniejszą niż 50 metrów przez okres 3 lat.

W przypadku odrzucenia wniosku przez sąd oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 7,5 roku./AP

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x