lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Znęcał się nad siostrą i szwagrem, poniżał szarpał, groził. w mężczyznę rzucił słoikiem

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

30.11.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze - oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 58-letniego mężczyzny. Oskarżonemu  zarzucono, że w okresie od  lutego 2013 r. do 2 lipca 2015 r. w Gubinie, znęcał się psychicznie i fizycznie nad wspólnie z nim zamieszkującymi siostrą i szwagrem.

Ustalono, że oskarżony w dniu 20 czerwca 2015 r. rzucił w pokrzywdzonego słoikiem powodując obrażenia ciała na okres poniżej dni 7.
Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
 
Prokurator wniósł o skazanie go na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat próby, dozór kuratora, obowiązek powstrzymywania się od nadużywania alkoholu, koszty i opłaty.
 
W przypadku odrzucenia wniosku przez sąd oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x