lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Znęcał się nad konkubiną. Wyzywał, groził, wyganiał z domu

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

01.03.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Żagań . Prokurator Rejonowy w  Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od 1 października 2015 roku do 1 grudnia 2015 roku w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną w ten sposób, iż podczas wszczynania pod wpływem alkoholu awantur domowych szarpał ją, popychał, wyzywał słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, groził pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała, domagał się pieniędzy na alkohol, wyganiał ją z domu, nie pozwalał spać w nocy, trzaskał drzwiami oraz niszczył sprzęt wyposażenia domowego.

Jak ustalono sprawca tego czynu dopuścił się w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. 
 
W  dniu 1 grudnia 2015 roku 47-latek został zatrzymany przez policjantów Komisariatu Policji w Iłowej. W dniu 3 grudnia 2015 roku prokurator Prokuratury Rejonowej w Żaganiu wydał postanowienie o oddaniu podejrzanego pod dozór Policji połączony z obowiązkiem opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną.
 
Czyn zarzucany oskarżonemu zagrożony  jest karą od 3 miesięcy do 7,5 roku pozbawienia wolności. /jcz

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x