lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Znęcał się nad byłą żoną psychicznie i fizycznie

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

19.11.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu mężczyźnie, który w okresie od marca 2014 r. do 05 września 2014 r. w Sulechowie, znęcał się psychicznie i fizycznie nad byłą żoną w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury, podczas których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi i obelżywymi, poniżał, zakłócał spoczynek, groził zniszczeniem mieszkania i pozbawieniem życia, wyłączał dopływ energii elektrycznej, natomiast w dniu 04 września 2014 r. chwycił pokrzywdzoną za ręce, wykręcając je. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

Na wniosek prokuratora wobec oskarżonego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączony z zakazem opuszczania kraju oraz nakazem opuszczenia lokalu mieszkalnego zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną na okres 3 miesięcy.
W Prokuraturze Rejonowej w Świebodzinie w 2014 r. zarejestrowano 186 spraw, których przedmiotem były przestępstwa z art. 207 par. 1 kk (znęcanie się psychiczne i fizyczne).
Oskarżonej grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 7 i pół roku./AP

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x