lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ, SIOSTRĄ I JEJ SYNKIEM

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

23.07.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Świebodzin.  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który od stycznia 2012 r. do 22 czerwca 2015 r. w Sulechowie znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką, w ten sposób, iż będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe w trakcie których szturchał, popychał i szarpał pokrzywdzoną, uderzał rękoma po głowie oraz pięścią w twarz, kierował pod jej adresem słowa wulgarne i obraźliwe, groził jej pobiciem oraz pozbawieniem życia, w tym przykładając jej nóż do szyi, oraz zakłócał spoczynek nocny, wynosił z domu różne przedmioty, które następnie sprzedawał celem uzyskania pieniędzy na alkohol.

Mężczyzna w tym samym czasie znęcał się również nad siostrą oraz jej małoletnim synem.
 
Nadto groził innej pokrzywdzonej pozbawieniem życia, a groźba ta wzbudziła w zagrożonej uzasadnioną obawę, że zostanie spełniona.
 
Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat./AP

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x