lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

ZA ZNĘCANIE SIĘ OSKARŻONEMU GROZI DO 5 LAT WIĘZIENIA

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

14.11.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie, który w okresie od 15 czerwca do 03 lipca 2014 r. w jednej z miejscowości w powiecie żarskim, znajdując się pod wpływem alkoholu bez przyczyny i powodu wszczynał awantury domowe, wyzywał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, wyganiał ją z domu, w godzinach nocnych trzaskał drzwiami i nastawiał głośno telewizor. Oskarżonemu zarzucono nadto, że we wskazanym czasie wykręcał pokrzywdzonej ręce lub trzymając ją za szyję przyciskał ją do podłogi, jak również szarpał za odzież oraz groził pozbawieniem życia.

W Prokuraturze Rejonowej w Żarach od początku roku zarejestrowano 184 sprawy, których przedmiotem były przestępstwa z art. 207 par. 1 kk (znęcanie się psychiczne i fizyczne nad najbliższymi). 
Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat./AP 

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x