lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Wyzywał, bił, dusił ciężarną konkubinę - na wniosek prokuratora trafił do aresztu

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

06.03.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Żagań . Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 26-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od lutego 2014 roku do dnia 26 lutego 2015 roku w Żaganiu, znęcał się psychicznie i fizycznie nad 22-letnią konkubiną, poprzez wszczynanie awantur domowych, wyzywanie pokrzywdzonej słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe i wulgarne, kierowanie wobec pokrzywdzonej przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną gróźb pozbawienia życia, uderzanie po twarzy i ciele, duszenie, popychanie, szarpanie za włosy, zakłócanie spoczynku nocnego, krytykowanie, poniżanie oraz niszczenie mienia. 

Ustalono nadto, że podejrzany wszczynał awantury, wyzywał, groził, bił, dusił, zakłócał spokój podczas ciąży pokrzywdzonej. Do zdarzeń dochodziło najczęściej gdy podejrzany był pod wpływem środków odurzających. Stawał się wówczas agresywny, nadpobudliwy, widział rzeczy których w rzeczywistości nie było, oskarżał pokrzywdzoną o zdradę.
 Podejrzany podczas przesłuchań nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, przyznał się tylko do tego, że awanturował się i wyzywał konkubinę. 
Dokonano zatrzymania przedmiotu przypominającego broń palną, przesłuchano świadków. 
W ostatnich dniach Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
 O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x