lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Wyrywał włosy, przypalał papierosem, bił i kopał konkubinę po całym ciele

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

14.03.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Żagań . Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 38-letniemu mężczyzny.
Oskarżony w  okresie od 2013 r do  04 stycznia 2016 r w Iłowej, w miejscu  zamieszkania znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną w ten sposób, że wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, groził pozbawieniem życia, wyganiał z domu, rzucał w nią przedmiotami użytku codziennego, wyrywał włosy, przypalał papierosem, bił i kopał po całym ciele, przy czym na początku stycznia 2016 r uderzając pokrzywdzoną i przypalając papierosem w okolice szyi spowodował u niej obrażenia ciała.

Mężczyzna  został  zatrzymany w dniu 04.01.2016 r., na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany postanowieniem Sądu Rejonowego w Żaganiu. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

W razie odrzucenia wniosku przez sąd oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy  do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x