lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Syn bił matkę pięściami i kopał po całym ciele, przystawiał nóż do szyi. Kobieta zmuszona była zamieszkać w piwnicy

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

03.03.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu mężczyźnie, który w okresie od marca 2014 r. do 08 listopada 2014 r. w Żarach znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką w ten sposób, że wielokrotnie wszczynał awantury w trakcie, których bił pokrzywdzoną pięściami i kopał po całym ciele powodując zasinienia ciała, wyzywał wymienioną słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, zmuszał do wykonywania rozmaitych prac domowych, wymuszał pieniądze, poniżał, zakłócał spoczynek, wyganiał z domu, powodując, że ostatecznie matka zmuszona była zamieszkać w komórce gospodarczej lub w piwnicy.

W dniu 08 listopada 2014 r. oskarżony przytrzymując pokrzywdzoną za ubranie oraz przystawiając jej nóż do szyi usiłował zmusić ją do wydania pieniędzy, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na odmowę i wyszarpnięcie się pokrzywdzonej.
Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Żarach zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.
W Prokuraturze Rejonowej w Żarach w 2014 r. zarejestrowano 201 spraw, których przedmiotem były przestępstwa z art. 207 par. 1 kk (znęcanie się psychiczne i fizyczne).
Oskarżonej grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat./AP

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x