lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Recydywista znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną - odpowie za to przed sądem

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

29.05.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 67-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 15 listopada 2014 roku do 2 marca 2015 roku w podzielonogórskiej miejscowości znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury w trakcie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi z obelżywe, popychał, ciągnął za włosy, wyganiał z domu.  

Ustalono nadto, że oskarżony czynu dopuścił się mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność rozumienia znaczenia czynu jak i zdolność pokierowania swoim postępowaniem.
 Dodatkowo zarzucanego mu czynu dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności orzeczonej prawomocnym wyrokiem Sądu za umyślne przestępstwo podobne. Działał więc w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. 
Postanowieniem Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze w dniu 04.03.2015 roku zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zakazu kontaktowania się z pokrzywdzoną i przebywania w jej towarzystwie oraz niezwłocznego opuszczenia mieszkania zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną.
 Oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy do 7,5 roku pozbawienia wolności. /Jcz
 - Zagadnienia problemowePrzestępstwa przeciwko rodzinie w okręgu zielonogórskim  - Kwestia ochrony rodziny, pomocy ofiarom przestępstw na jej szkodę, kształtowanie świadomości i praw członków rodziny, a także - co wydaje się dla opinii publicznej najbardziej oczywiste - dążenie do ukarania sprawcy przestępstw przeciwko rodzinie są dla prokuratorów okręgu zielonogórskiego niezwykle ważne. Więcej ... -

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x