lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Ojciec oskarżony o znęcanie się nad synem i jego konkubiną

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

27.01.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1 października do 28 listopada 2014 r. w Zielonej Górze , znęcał się psychicznie nad swoim synem w ten sposób, że będąc w stanie po użyciu alkoholu wszczynał awantury , podczas których znieważał go słowami obelżywymi, nadto groził mu pozbawieniem życia.

 Ustalono nadto, że w tym samym miejscu i czasie oskarżony znęcał się również psychicznie nad konkubiną syna , poprzez używanie wobec niej słów powszechnie uznanych za obelżywe , przy czym zarzucanego mu czynu dopuścił się przed upływem 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, orzeczonej za przestępstwo umyślne podobne wyrokiem Sądu Rejonowego w Zielonej Górze z 2013 r. 
 Jak ustalono oskarżony w lipcu 2014 r. zakończył odbywanie kary pozbawienia wolności , którą odsiadywał za znęcanie się nad synem. Niedługo po powrocie do miejsca zamieszkania oskarżony zaczął ponownie spożywać alkohol, a pod jego wpływem stawał się agresywny wobec członków rodziny.
 Fakt nadużywania alkoholu potwierdzili dzielnicowy, sąsiedzi, a skargi na zachowanie podejrzanego składał również kurator sądowy. 
Oskarżony nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu trafił do aresztu. Z czasem środek zapobiegawczy zamieniono na dozór policji.
 Grozi mu kara od 3 miesięcy do 7,5 roku pozbawienia wolności.

W Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze w 2014 r. zarejestrowano 427 spraw z art. 207 § 1 k.k.j -penalizującego przestępstwo znęcania się. /jcz

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x