lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

KOPAŁ PO CIELE , SZARPAŁ ZA WŁOSY, UDERZAŁ HACZYKIEM PO STOPACH. 52-LATEK OSKARŻONY O ZNĘCANIE SIĘ NAD ŻONĄ

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

25.11.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Zielona Góra.  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2010 r. do 5 lipca 2014 r. w Zielonej Górze, w jednym z mieszkań znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne oraz bił.

Ustalono, że mężczyzna obrażał żonę, popychał ją, szarpał, uderzał z pięści po twarzy, kopał po całym ciele, szarpał za włosy. Ustalono nadto, że w dniu 5 lipca 2014 r. sprawca dokonał uszkodzenia ciała pokrzywdzonej, w wyniku czego doznała ona obrażeń w postaci ran nosa, opuchnięcia twarzy, licznych jej zasinień, naruszających czynności narządów ciała na okres poniżej dni 7, przy czym czynu tego dopuścił się mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do pokierowania swoim postępowaniem.
 Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. W trakcie postępowania powzięto uzasadnioną wątpliwość co do poczytalności podejrzanego tempore criminis, dlatego też poddano go jednorazowemu badaniu psychiatrycznemu przez biegłych lekarzy psychiatrów i na wniosek biegłego psychologa.
 W wydanej opinii bieli rozpoznali u niego uzależnienia alkoholowe z psychodegradacją. Uznali jednakże, iż może jednak stawić się przed sądem.
 Na wniosek prokuratora, decyzją sądu 52-latekzostał tymczasowo aresztowany .Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
 W Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze zarejestrowano 386 spraw z art. 207 par 1 kk -penalizujący przestępstwo znęcania się nad osoba najbliższą./jcz

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x