lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

KOBIETA ZNĘCAŁA SIĘ NAD RODZINĄ. CÓRKĘ UGODZIŁA NOŻEM

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

15.11.2013, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Żary.  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48 letniej kobiecie, która w okresie od marca 2013 r. do lipca 2013 r. w Żarach, znęcała się psychicznie i fizycznie nad córką i synem w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynała awantury domowe w trakcie których wyzywała pokrzywdzonych słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, popychała, szarpała za ubranie i włosy, biła po całym ciele, groziła pozbawieniem życia. W dniu 24 lipca 2013 r. oskarżona przy użyciu noża spowodowała u córki ranę ciętą nogi dł. 9 cm, otarcie naskórka i krwiaka przedramienia.

Oskarżona w dniu 27 lipca 2013 r. groziła zabójstwem i spaleniem domu mężowi, a w dniu 04 sierpnia 2013 r. groziła zabójstwem mężowi i córce, przy czym groźby te wzbudziły w pokrzywdzonych obawę spełnienia.
W toku przeprowadzonego postępowania ustalono, że kobieta od marca 2013 r. będąc pod wpływem alkoholu wszczynała awantury domowe, podczas w trakcie których znieważała córkę i syna. Groziła im pozbawieniem życia. W dniu 24 lipca 2013 r. podczas jednej z awantur ugodziła córkę nożem w nogę.
 
Oskarżona była już prawomocnie skazana za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodziną.
W Prokuraturze Rejonowej w Żarach zarejestrowano 240 spraw, których przedmiotem były przestępstwa z art. 207 § 1 k.k. (znęcanie się psychiczne i fizyczne), a z art. 190 § 1 k.k. zarejestrowano 138 spraw (grożenie innej osobie).
Oskarżonej grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat./AP

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x