lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

Bił matkę po głowie, dusił, kopał i znieważał odpowie za to przed sądem

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

04.12.2015, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Zielona Góra . Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował  do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od maja 2014 r. do  20 czerwca 2015 r. w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których popychał ją, uderzał po głowie i plecach, dusił, kopał, wyzywał słowami powszechnie uznanymi za obelżywa, groził pozbawieniem życia, a nadto niszczył sprzęt gospodarstwa domowego.
 

Jest to kolejny akt oskarżenia sformułowany według zasad nowej procedury karnej - tzw. kontradyktoryjnego procesu, który obowiązuje od 1 lipca 2015 r. Niniejszy akt oskarżenia zawiera wykaz dowodów wskazanych przez prokuratora, do przeprowadzenia na rozprawie.
Wobec podejrzanego stosowany był środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji , nakazu opuszczenia lokalu zajmowanego wraz z pokrzywdzoną oraz zakazu zbliżania się do niej.
 
Oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz
 

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x