lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

66-latek znęcał się nad siostrami i siostrzenicą, zanieczyszczał mieszkanie ekskrementami

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

19.12.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Nowa Sól.  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 66-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2004 r. do 22 sierpnia 2014 r. w jednej z podnowosolskich miejscowości znęcał się psychicznie i fizycznie nad domownikami - siostrami oraz siostrzenicą.

Jak ustalono mężczyzna znęcał się nad rodziną w ten sposób że znajdując się pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał pokrzywdzone słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, naruszając ich godność osobistą, utrudniał wspólne zamieszkiwanie przez zakłócanie spoczynku nocnego, zanieczyszczanie mieszkania ekskrementami. 
Dodatkowo rzucał przedmiotami gospodarstwa domowego, a także wielokrotnie groził jednej z sióstr pozbawieniem życia, przy czym groźby te wzbudziły u pokrzywdzonej uzasadnioną obawę, ze zostaną spełnione. W trakcie jednej z awantur oskarżony naruszył nietykalność cielesną jednej z sióstr uderzając ja ręką w twarz.
 Wobec podejrzanego w dniu 23 sierpnia 2014 r. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji polegającego m.in. na zakazie kontaktowania się z pokrzywdzonymi, a także określono nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi na okres 3 miesięcy. 
Pomimo zastosowanego środka w nocy 24 września 2014 r. podejrzany przyszedł do miejsca zamieszkania i wywołał kolejną awanturę, groził wówczas zniszczeniem mienia, a groźby te wzbudziły w pokrzywdzonych uzasadnioną obawę ich spełnienia oraz znieważał pokrzywdzone słowami powszechnie uznanymi za obelżywe naruszając ich godność osobistą. 
W wyniku tego zachowania mężczyzna na wniosek prokuratora, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. 
Oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 
 W Prokuraturze Rejonowej w Nowej Soli w 2014 r. zarejestrowano 152 sprawy z art. 207 par 1 kk - penalizującego przestępstwo znęcania się nad osoba najbliższą. /jcz

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x