lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

38-latka znęcała się nad 78-letnią teściową. Poniżała ją, szarpała, znieważała

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

07.04.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniej kobiecie i 39-letniemu mężczyźnie. Kobiecie zarzucono, że w okresie od października 2014 roku do 17 sierpnia 2015 roku w jednej z miejscowości  powiatu żagańskiego, będąc pod działaniem alkoholu, znęcała się psychicznie i fizycznie nad 78-letnią teściową wielokrotnie wszczynając awantury domowe w trakcie których wyzywała pokrzywdzoną słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, poniżając ją oraz popychając i szarpiąc.

39-letniemu mężczyźnie zarzucono, że w tym samym miejscu czasie, będąc pod działaniem alkoholu, znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką przez wszczynanie awantur domowych, wyzywanie jej słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, poniżanie, popychanie i szarpanie.
 
Oskarżonym grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. /jcz
 

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x