lubuska tarcza wobec przemocy, lubuska niebieska tarcza, lubuski portal przeciw przemocy w rodzinie, przemoc w rodzinie, przemoc domowa, pomoc ofiarom przemocy
Wersja do druku

32-latek znęcał się nad konkubiną i swoim 2,5 - letnim synem

Lubuska Niebieska Tarcza wobec przemocy - lubuski portal dla ofiar przemocy Znajdź pomoc Miasto Zielona Góra Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze Aktualności

25.01.2016, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu  skierował do  sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony od stycznia 2014 roku do  07 listopada 2015 roku w Iłowej znęcał się fizycznie i psychicznie nad 31-letnią  konkubiną  wszczynając awantury domowe, wyzywając ją słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, poniżając ją , popychając ,szarpiąc. W toku postępowania ustalono, że oskarżony w trakcie urządzanych awantur nadto  kopał pokrzywdzoną po całym ciele, wyganiał ją  z domu , niszczył sprzęty domowego użytku i groził jej pozbawieniem życia.

7 listopada 2015 roku spowodował u tej samej kobiety  obrażenia ciała w postaci powierzchownego urazu ręki oraz powłoki jamy brzusznej ,liczne powierzchowne urazy  ciała pod postacią zasinień, które to obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni.
 
Ustalono również, że oskarżony znęcał się fizycznie i psychicznie nad małoletnim synem (2,5 roku) w ten sposób, że  wyzywał go  słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, wyganiał z domu odpychał, uderzał w głowę z otwartej ręki. Oskarżony opisanych czynów dopuścił się  w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne.(recydywa)
 
W toku tego postępowania - na wniosek prokuratora &8211; sąd postanowieniem z  09 listopada 2015r. zastosował wobec 32-latka  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
W dniu 20 stycznia 2016 roku skierowano do Sądu Rejonowego w Żaganiu akt oskarżenia. /jcz
 

POWRÓT

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x