Areszt w sprawie dotyczącej znęcania się nad rodziną

12.05.2014, dodał: Daniel Gotthardt (Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu, Powiat żagański)

Policjanci z terenu powiatu żagańskiego zatrzymali 55-letniego mężczyznę podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad żoną. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Żaganiu podejrzany o to przestępstwo został tymczasowo aresztowany.

5 maja policjanci z  Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu zostali wezwani na interwencję dotyczącą awantury domowej.  W trakcie interwencji policjanci ustalili, że nietrzeźwy mężczyzna  wywołał  awanturę w mieszkaniu, w którym   kilkakrotnie uderzył swoją  żonę powodując u niej obrażenia głowy i ręki.

Mężczyzna podejrzewany o pobicie swojej żony został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu dotyczącego znęcania się fizycznego i psychicznego nad członkiem rodziny. 55-letni mężczyzna jest podejrzany o to, że wywoływał awantury domowe, w trakcie których wyzywał, groził, szarpał i bił rękoma swoją żonę. Ponadto 5 maja w czasie awantury domowej kilkakrotnie uderzył żonę  powodując u niej obrażenia ciała. Kiedy mężczyzna wytrzeźwiał, został przez policjantów doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Prokurator po przesłuchaniu podejrzanego złożył do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Wczoraj (07.05) Sąd Rejonowy w Żaganiu tymczasowo aresztował zatrzymanego mężczyznę na okres 3 miesięcy.

Za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad członkiem rodziny grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W tym roku ( od 1 stycznia do 30 kwietnia ) policjanci na terenie całego powiatu żagańskiego  wszczęli 103 procedury „NIEBIESKIE KARTY” dotyczące działań związanych z przemocą w rodzinie. W miastach naszego powiatu policjanci wszczęli 65 takich procedur, na wsiach 38. Prowadząc te procedury policjanci ustalili, że wobec 169 osób istnieje podejrzenie , że są dotknięte przemocą (w tym: 106 kobiet, 29 mężczyzn i 34 dzieci).

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x