strategia rozwiązywania problemów społecznych

08.05.2014, dodał: Krzysztof Krzywak (Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, Zbąszynek)

Burmistrz Zbąszynka powołał  18 osobowy Zespół Zarządzający strategią rozwiązywania problemów społecznych w Gminie Zbąszynek na lata 2014-2023. Jest to kolejny aktywny krok w kierunku przeciwdziałania przemocy w tym przemocy w rodzinie.

Działania w procedurze Niebieskiej Karty muszą iść w kierunku działań zapobiegawczych przemocy, tworzenia wcześniejszej interwencji i pomocy. W skład Zespołu weszli specjaliści z dziedziny pedagogiki, psychologii, edukacji, pomocy społecznej, kultury, sportu. Zespół zarządzać będzie pięcioma problemami, po czym przedstawi efekty swojej działalności Burmistrzowi i Radzie Miejskiej. W skład Zespołu weszły także osoby z Gminnego Zespołu Interdyscyplinarnego. Pierwsze spotkanie Zespołu odbyło się 7 maja 2014 roku. Liczymy, że praca Zespołu przyczyni się do szybszej identyfikacji problemów i podejmowania aktywnych działań profilaktycznych, interwencyjnych i naprawczych. 

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x