2 październik 2014r. - Konferencja pt. „Działamy profilaktycznie – przeciw przemocy”

19.09.2014, dodał: Marta Kalarus (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiat słubicki)

W dniu 2 października 2014r. w małej auli Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się Konferencja pt. „Działamy profilaktycznie – wobec przemocy” zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Słubicach.

Konferencja jest częścią projektu pt. „Działamy profilaktycznie – przeciw przemocy”, na które Powiat Słubicki otrzymał wsparcie w wyniku ogłoszonego konkursu przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Programu Osłonowego pn. „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie".

Konferencja skierowana jest do przedstawicieli instytucji i służb, które zajmują się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie m.in. pracowników socjalnych, pedagogów szkolnych, policjantów, członków zespołów interdyscyplinarnych oraz GKRPA, przedstawicieli organizacji pozarządowych, kuratorów sądowych, pracowników służby zdrowia.

Celem konferencji jest poszerzenie wiedzy na temat zjawiska przemocy w rodzinie, wymiana doświadczeń, a także promowanie dobrych praktyk. Mamy nadzieje, że konferencja posłuży wypracowaniu metod współpracy służb i instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy na terenie Powiatu  Słubickiego.

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x