Październikowa kampania „Nie daje mocy używanie przemocy”

19.12.2014, dodał: Martyna Majewska (Ośrodek Pomocy Społecznej, Słubice)

Kampania skierowana była dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Uczniowie zostali poproszeni o stworzenie ulotki przedstawiającej przemoc.

Starsza młodzież  przygotowywała graffiti, mieli oni zobrazować jak widzą i odbierają przemoc. Udostępniona była Galeria OKNO w SMOK-u, gdzie wraz ze zdjęciami  znajdowały się prace. Graffiti było także rozpowszechnione  w parkach, gdzie przechodnie  mogli obejrzeć prace uczniów. Poza tym w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury  wyświetlane były filmy: dla Szkół Podstawowych film „Czarownica”, dla Szkół Gimnazjalnych „Billy Elliot” natomiast dla Szkół Średnich film „Pręgi”. W kampanię  zaangażowała się Pani psycholog Joanna Sierżant-Rekret, która prowadziła warsztaty psychologiczne w szkołach od 06.10.214 do 08.12.2014 na temat „Jak rozróżnić złość, agresję i przemoc” oraz omawiała zaprezentowane filmy. Przewidziane były również wykłady prowadzone przez członków Zespołu interdyscyplinarnego, który prowadził dyskusję związaną z przemocą.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu z kampanii: 

http://www.slubice.tv/29,3014-ops_przeciwdziala_przemocy.html filmik TV HORYZONT DOT. KAMPANII

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x