Prokuratura wyróżniona odznaką "Przyjaciela Dziecka"

02.06.2014, dodał: Joanna Częstochowska (Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, Miasto Zielona Góra)

Zielona Góra . W dniu 30 maja 2014 roku w Muzeum Ziemi Lubuskiej, odbyła się zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci uroczystość z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka. Podczas spotkania przyznano wyjątkowe wyróżnienie - odznakę "Przyjaciela Dziecka" - przedstawicielom różnych form aktywności zawodowej. Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele świata biznesu m.in. Ryszard Gongor Prezes firmy Gedia Poland z Nowej Soli, Marian Babiuch - Prezes spółki Elektrociepłownia Zielona Góra, ale także Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze jako przedstawiciel prokuratury.

Odznakę "Przyjaciela Dziecka" za szereg inicjatyw wdrożonych i konsekwentnie realizowanych w ostatnim czasie przez prokuraturę odebrał osobiście dr Alfred Staszak.
Wśród podejmowanych działań, według przyznających wyróżnienia, na uwagę zasługuję stworzenie przez prokuraturę wraz z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Zielonej Górze interdyscyplinarnego programu na rzecz przeciwdziałania przemocy domowej - Lubuska Niebieska Tarcza .

W ramach programu Lubuska Niebieska Tarcza - Prokuratura Przeciw Przemocy odbyło się szereg spotkań prokuratorów z przedstawicielami instytucji i stowarzyszeń zajmujących się udzielaniem pomocy ofiarom przestępstw. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze zainicjował specjalne dyżury prokuratorów ukierunkowane na pomoc ofiarom przemocy domowej, uruchomił dedykowane im telefony alarmowe. W niektórych prokuraturach z inicjatywy nagrodzonego powstały już strefy przyjazne dzieciom, w których przebywają dzieci rodziców biorących udział w czynnościach procesowych. Prokuratura zielonogórska prowadzi też konsekwentną politykę karną, w której przewidziany jest szczególny sposób postępowania wobec małoletnich pokrzywdzonych będących ofiarami przestępstw.

To niezwykłe wyróżnienie, gdyż przyznane przez Stowarzyszenie, które swoim działaniem służy dzieciom - troszczy się o ich dobro, pomaga rodzicom, władzom samorządowym i państwowym w wypełnianiu ich obowiązków wobec dzieci. Znalezienie się w gronie wyróżnionych to sygnał, że podejmowany przez prokuratorów okręgu zielonogórskiego wysiłek i służba na rzecz pokrzywdzonych jest zauważana i - w co wierzymy - skuteczna.

Na tej stronie korzystamy z ciasteczek (cookies). Odwiedzając tę stronę zgadzasz się na przechowywanie ciasteczek na twoim urządzeniu.

x